2011-06-12
Dostęp do wpisu:
Publiczny
| Bieg 3 Przełęczy, PRZENIOSŁEM NA 30 lipca 2012 r. (czytano: 1519 razy)
Anty motto: "Maraton jest towarem, który jako org chcesz żeby jak najwięcej biegaczy kupiło" (Forum Maratony Polskie)
A teraz...
Inwokacja
Bieg 3 Przełęczy jest propozycją dla tych, którzy chcieliby poszerzyć horyzont poznania, wznieść się ponad poziomy, a potem zagłębić się w otchłaniach. Jeśli pobiegniesz z nami, doświadczysz tego wszystkiego w jedną tatrzańską sobotę!
Każde z tych dramatycznie romantycznych doznań przeniknie Twą duszę i ciało, gdy zmierzysz swe siły z monumentalnymi dolinami i trzema nieba sięgającymi przełęczami, w najwyższych gniazdach tatrzanskiej grani.
Nasze zamiary to 36 kilometrów i +/-2070m różnicy wzniesień - czy na tyle mierzysz swe siły?
Przygoda rozpocznie się 30 lipca na przejściu granicznym w Łysej Polanie (970m). Po 2km asfaltowym antrakcie, wkroczymy w świat górskiej przygody, przemierzając 11km Dolinę Jaworową, kosztując 1406m pionu u stóp Jaworowych i Lodowego Szczytu, stając na koniec na Lodowej Przełęczy (2376m).
Poszerzywszy horyzont magnetycznym widokiem Pysznego, Łomnicy i Pośredniej Grani, zbiegniemy (2km, -360m) do Chaty Tery"ego, by zdobyć pieczęć w najwyżej położonym (2015m) schronisku tatrzańskim.
Z tego miejsca zawrócimy w kierunku Czerwonej Ławki (2352m), na której poziomy wzniesiemy się (+340m), pokonując w nieulękłym szturmie skałę w żelazne łańcuchy zakutą, aż tam widok na Dolinę Staroleśną się otworzy. Przemkniemy nią cicho, wypatrując świstaczych gospodarzy, by po 5km (-390m) zdobyć pieczęć Zbójnickiej Chaty (1960m). Dalej, do wąskiego wcięcia Przełęczy Rohatka (2290m) zawiedzie nas 2km perć (+330m).
Nasyciwszy oczy majestatem Gerlacha, zbiegniemy do Litworowej Doliny, by wkrótce zagłębić się w obiecaną otchłań (-1320m) przepastnej Doliny Białej Wody. Tu czeka nas 14km oczyszenia z wszelkich doczesnych pragnień i złudzeń....
Przechodząc do prozy logistyki, najdogodniejszym się wydaje dojazd do Zakopanego nocnym pociągiem z kuszetką, zdeponowanie bagażu w pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej (organizator zarezerwuje) i niezwłoczne udanie się busikiem na linię startu, na godzinę 10. Po powrocie, szacowanym na ok. 8h później, czyli na godz. 19 (licząc oczekiwanie na busik), można udać się do term bukowiańskich (5min od pensjonatu) na 2.5h sesję odnowy biologicznej (koszt niestety 49zł) lub po prostu pod prysznic w pensjonacie. Masaż należy zapewnić sobie systemem towarzyskim. Powrót do nizin - rano w niedzielę po noclegu.
Regulamin
1. Bieg ma charakter nieformalny i odbywa się na terenie słowackiej części Tatr. Obowiązuje zasada poruszania się po znakowanych szlakach oraz inne postanowienia regulaminu TANAP (http://www.tatry.info/przewodnik/przepisy.html) Zabrać dowód osobisty!
2. Każdy z uczestników bierze udział na własną odpowiedzialność. Zaleca się posiadanie ubezpieczenia oraz apteczki (orteza lub bandaż na skręcenia, plastry Compeed na pęcherze, folia posrebrzana). W wysokich partiach gór należy liczyć się z gwałtowną zmianą pogody, stąd konieczna jest odpowiednia odzież.
3. Uczestnik powinien mieć ukończone 18 lat, prezentować profil psychologiczny zarysowany wyżej w Inwokacji oraz posiadać doświadczenie w poruszaniu się w terenie wysokogórskim (do pokonania dwie ścianki z łańcuchami i klamrami - Czerwona Ławka i Rohatka, które są na czele tatrzańskiej listy "miejsc nie-do-przejścia dla osób z lękiem wysokości" ).
4. Cały prowiant dźwigamy ze sobą, jak to w górach. Organizator nie przewiduje wsparcia aprowizacyjnego, co jednak jest możliwe w bufetach schroniskowych, płatne w euro!
5. Rejestracja uczestników bezpłatna, na polcyn@amu.edu.pl
6. Koszt noclegu w Bukowinie Tatrzańskiej - 25zł, płatne na miejscu
7. Bieg nie odbędzie się w przypadku złej prognozy pogody, dlatego chętni powinni uwzględnić w swoich planach wakacyjnych termin rezerwowy 6 sierpnia.
Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora |