Trwa piąta kolejka ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL. W weekend odbyły się trzy imprezy – w Lublinie, Szczecinie i Warszawie. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnili sobie: Artur Kern w Lublinie oraz Filip Janowski i Monika Andrzejczak w Szczecinie.
Czwartym zwycięstwem Artura Kerna zakończył się piąty bieg Grand Prix Lublin CITY TRAIL. Zawodnik potwierdził swoją świetną dyspozycję – wygraną w całym cyklu, okrasił kolejnym rekordem trasy – 15:45 – o 24 lepszym od poprzedniego! Wśród pań po raz trzeci zwyciężyła Joanna Wasilewska (z czasem 19:48) i to ona jest najbliżej końcowego sukcesu, jednak zawodniczka z Biłgoraja nie ma jeszcze na koncie czterech startów, co jest warunkiem sklasyfikowania w cyklu.
Piąty bieg w Lublinie odbył się w przyjemnej temperaturze, jednak warunki w Lesie Dąbrowa nie należały do łatwych. - Widziałem część trasy podczas rozgrzewki i wydawało mi się, że będzie „szybsza”. Okazało się, że lekko nie było. Biegło mi się ciężej niż miesiąc temu, czułem się bardziej zmęczony na trasie. Ale oczywiście jestem zadowolony z wyniku. Z międzyczasów wynikało, że będę na mecie 5-10 sekund później, okazało się, że na końcówce przyspieszyłem – podsumował bieg Artur Kern.
Rekordzista kraju na 5000 metrów w hali przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się już w następny weekend (21-22.02) w Toruniu. – Mój plan to „złamanie” 8 minut na 3000 metrów. Aktualnie mam życiówkę 8:06. Jeśli tylko będę w mocnej serii, bieg będzie równy, bez szarpania tempa, jestem w stanie to zrobić – zapewnia Artur.
Zawodnik nie rzuca słów na wiatr - jest w życiowej dyspozycji. W ostatnich tygodniach poprawił dwa halowe rekordy życiowe – na 1000 i 1500 metrów (odpowiednio 2:29 i 3:51).
W niedzielę poznaliśmy także zwycięzców cyklu w Szczecinie. Są to Filip Janowski i Monika Andrzejczak. Filip Janowski startował w czterech biegach. Wygrywał trzy razy, raz zajął drugie miejsce. Jego niedzielny wynik to 17:21. Identyczną sytuację ma Monika Andrzejczak, która również startowała cztery razy, z czego tylko raz przegrała z Pauliną Grzegórzek – najlepszą zawodniczką poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Szczecinie. Tym razem Monika pokonała 5-kilometrową pętlę w 20:15. Oba wyniki są minimalnie gorsze od rekordów trasy (wśród mężczyzn – Piotr Grzegórzek – 17:17, wśród pań – Monika Andrzejczak – 20:14).
Choć prognozy mówiły o wysokiej temperaturze, Jezioro Szmaragdowe przywitało biegaczy sporym przymrozkiem, który utrzymał się niemal do końca zawodów. Nie zabrakło jednak pięknego, niemal kalifornijskiego słońca, dzięki czemu humory zawodnikom dopisywały. - Jeszcze tak źle się nie czułem podczas biegu CITY TRAIL, ale okazało się, że zrobiłem najlepszy wynik na tej trasie – relacjonował na mecie jeden z biegaczy - Bartek.
W piątych zawodach z cyklu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL, które odbyły się także w niedzielę, nie startowali liderzy cyklu – Artur Jabłoński i Joanna Schab, którzy już przed miesiącem zagwarantowali sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Pod ich nieobecność najlepszymi zawodnikami byli Damian Ruta i Martyna Wiśniewska. Damian Ruta startował w CITY TRAIL po raz pierwszy. Jego wynik to 17:24. Martyna Wiśniewska doskonale zna 5-kilometrową trasę w Parku Młocińskim – w poprzedniej edycji była trzecią zawodniczką cyklu. W tym sezonie ma realne szanse na zajęcie drugiego miejsca. Jej dzisiejszy wynik to 20:22.
Regularnie w CITY TRAIL startuje Artur Stępień. – Zacząłem biegać w styczniu ubiegłego roku. Stopniowo wydłużam pokonywane trasy. Na razie najdłuższy dystans, na jakim startowałem w zawodach to 5,5 km. W tym roku w planie mam wzięcie udziału w „dyszkach”, a w 2017-2018 roku chcę przebiec pierwszy maraton – opowiadał na mecie zawodnik. – Piąty bieg był z mojej perspektywy bardzo udany. Ścieżka była nieco oblodzona, ale ziemia była zmrożona, więc nie było błota i można było biec szybciej. Dzięki temu na metę wbiegłem w lepszym czasie niż w dwóch poprzednich biegach.
W ramach imprezy, w każdym z miast odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych, na czterech dystansach (od 300 do 3000 metrów).
Kolejne zawody CITY TRAIL już w najbliższy weekend - w sobotę, 21 lutego w Olsztynie i w niedzielę, 22 lutego – w Trójmieście.
Zawody CITY TRAIL są organizowane w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu imprezy na Facebooku. |