Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Przeczytano: 621 razy (od 2022-07-30)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Maraton Warszawski ma nowa trasę
Autor: Marek Tronina
Data : 2005-04-16

Trasa w centrum miasta, pokazująca jego zabytki, urodę i charakter, a równocześnie umożliwiająca osiąganie dobrych wyników – to byB jeden z najważniejszych celów organizatorów Maratonu Warszawskiego w ostatnich kilku latach. Od soboty 16 kwietnia możemy z dumą powiedzieć, że Maraton Warszawski ma nową trasę. To trasa docelowa, która bez istotnego powodu nie będzie przez kilka najbliższych lat zmieniana. Przedstawiamy jej charakterystykę.

1. Przebieg. Trasa Maratonu Warszawskiego przebiega przez niemal wszystkie najważniejsze punkty miasta: Starówkę, Trakt Królewski, tereny dawnego getta, mosty Gdański i Świętokrzyski, Wilanów oraz – co niezwykle istotne – wiedzie najbardziej chyba znaną ulicą w Polsce – MarszaBkowską. Dzięki temu każdy z biegaczy będzie raz do roku mógB zobaczyć takie miejsca jak PaBac Kultury i Nauki czy plac Konstytucji z zupeBnie innej perspektywy.
2. Profil. Trasa Maratonu Warszawskiego jest trasą pBaską. Start znajduje się ok. 25 metrów powyżej linii mety, po drodze w praktyce nie ma większych podbiegów. Zredukowana do minimum liczba ostrych zakrętów oraz nawierzchni brukowanej (jeden kilometrowy odcinek na Starym Mieście) gwarantują możliwość uzyskiwania bardzo dobrych wyników.
3. Koncentracja. Dzięki maksymalnemu zbliżeniu linii startu (Plac Zamkowy) i mety (Podzamcze)udaBo się osiągnąć efekt fizycznego skupienia kluczowych punktów zawodów. Start oddalony jest od mety o ok. 800 metrów, co pozwala uczestnikom imprezy na swobodne przemieszczanie się między tymi punktami bez użycia samochodu czy autobusu. Biuro zawodów znajduje się ok. 200 metrów od linii mety (ul. Stara), w pobliżu rejonu mety znajduje się dużo miejsc parkingowych.
4. Możliwość kibicowania. Trasa Maratonu Warszawskiego biegnie w taki sposób, że kibice mogą bez trudu śledzić bieg swojego faworyta, przemieszczając się po mieście w minimalnym tylko stopniu. Kibicom chcącym dopingować wybranego zawodnika czy zawodniczkę proponujemy następujące rozwiązanie: Plac Zamkowy (start, następnie 9. kilometr oraz 13. kilometr), dwukilometrowy spacer na ulicę Dobrą przy zjeździe z Mostu Świętokrzyskiego (20. km), po przebiegnięciu „swojego” zawodnika ok. póBtorakilometrowy spacer w kierunku mety biegu na Podzamczu, gdzie można najpierw zobaczyć zawodników na przeciwlegBej prostej (na ok. 1000 metrów przed metą), a potem na ostatniej prostej i na mecie. Kibice o mocnych nerwach mogą dodatkowo spróbować przejechać z ul. Dobrej do Wilanowa (30. km), a następnie wrócić na metę, co nie jest niemożliwe ale z uwagi na trwający tego dnia maraton może być utrudnione.

Uczestnicy dwóch ostatnich maratonów w Warszawie podkreślali urodę trasy, wskazując równocześnie kilka elementów mogących uatrakcyjnić i uBatwić ją dla biegnących. Nowa trasa uwzględnia wszystkie te wskazówki, zachowując – a nawet wzmacniając – wszystkie silne strony trasy z lat ubiegBych. Mapę trasy Maratonu Warszawskiego można znaleźć na stronie www.maratonwarszawski.com. W ciągu kilku najbliższych tygodni znajdą się również na niej informacje na temat lokalizacji punktów odżywiania i odświeżania oraz miejsc, w których do walki będą zagrzewać uczestników Maratonu Warszawskiego 42 szkoBy z caBej Polski walczące o tytuB najlepiej kibicującej szkoBy w kraju. Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim tym pracownikom urzędów warszawskich (RP!!!), którzy pomogli nam w uzyskaniu akceptacji dla naszej wizji Maratonu Warszawskiego.



Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał



















 Ostatnio zalogowani
BTK
16:19
CZARNA STRZAŁA
16:18
papudrakus
15:48
platat
15:40
Grzegorz Kita
15:15
BOP55
15:11
Wojciech
15:05
flatlander
15:03
Jerzy Janow
14:50
franus
14:43
lemo-51
14:40
Citos
14:36
fit_ania
14:29
pckmyslowice
14:28
Lechsal
14:04
Admin
13:42
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |