Hiszpania, 09 grudnia 2007, 22:18, 1615/84603
Mamy srebro Przełajowych Mistrzostw Europy

LINK 1: ZDJĘCIA NASZYCH REPREZENTANTÓW
LINK 2: WIĘCEJ NA PZLA
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HISZPANIA

Nasza drużyna młodzieżowa do lat 23 zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w biegach Przełajowych. Nasi srebrni chłopacy biegli w składzie: Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz), Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa), Arkadiusz Gardzielewski (WKS ¦l±sk Wrocław) i Radosław Kłeczek (LLKS Osowa Sień), Kamil Murzyn (WKS ¦l±sk Wrocław). Przyznano nam t± sam± liczbę punktów co ekipie Wielkiej Brytanii, należy uznać za kolejny sukces grupy trenera Zbigniewa Rolbieckiego. Jednak zawiódł Mistrz Polski - Kamil Murzyn, który przybiegł ostatni z naszej grupy i nie brano jego pod uwage w klasyfikacji drużynowej - a zabrakło zaledwie jednego punktu do złotego kru¶ćcu.

36. Kamil MURZYN - 25:22

Indywidualnie bardzo dobrze spisała się Katarzyna Kowalska, która zdobyła br±zowy medal indywidualnie, ulegaj±c jedynie młodszej o dwa lata Rumunce Ancute Bobocel oraz Holenderce Adrienne Herzog. Młodzieżówki miały do pokonania dystans 6.7km

Katarzyna Kowalska dwa tygodnie temu (24.11.2007-Olszyna) zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Olszynie, po raz czwarty w tym roku wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw kraju. Wcze¶niej tryumfowała w biegu na 3000m z przeszkodami, 5000m i 10000m.

38. Iwona LEWANDOWSKA - 24:07

Fenomenem Mistrzostw jest Ukrainiec Sergey Lebid, który startował we wszystkich dotychczasowych 14 edycjach mistrzostw! Po raz siódmy zdobył złoty medal.

6. Jesús ESPANA - Hiszpania - 32:05

Mistrzostwa miały miejsce w Toro, na trasie Monte la Reina niedaleko rzeki Duero w zachodniej Hiszpanii. 30 marca 2008 odbęd± się Mistrzostwa ¦wiata w Biegach Przełajowych w Edinburgu.