Nowa Sól, 02 czerwca 2015, 15:49, 1648/443513Grzegorz Rogula

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU - KOBIETY
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI PÓŁMARATONU - MĘŻCZY¬NI
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: NOWA SóL

W tegorocznym półmaratonie wystartowało 545 zawodniczek i zawodniczek z całej Polski, a także Kenii, Ukrainy i Włoch. Ostatecznie bieg ukończyło 515 osób w tym 85 kobiet. Tegoroczny bieg odbywał się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych w temperaturze ok. 19-20oC, niemal w optymalnych warunkach dla uczestników co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników i poprawianiu rekordowych osi±gnięć. Jedynym utrudnieniem był tylko w niektórych momentach nieprzyjemny wiatr.

Dzięki m.in. tym warunkom zwycięzca KIMAIYO HILLARY KIPTUM z Kenii poprawił o 34 sekundy rekord trasy atestowanej przez PZLA należ±cy od 2013 roku do siedmiokrotnego triumfatora naszej imprezy Ukraińca MYKHAYLO IVERUKA. Zagraniczni biegacze zdominowali zreszt± bieg bowiem drugi na mecie był rodak zwycięzcy ROP ABEL KIBET, a trzecie czwarte miejsca zajęli utytułowani zawodnicy z Ukrainy RUSYUK YRIY i UKRAINETS SERGII. W¶ród kobiet było niemal tak samo bowiem wygrała zawodniczka z Kenii BARSOSIO STELLAH JEPBGET wyprzedzaj±c swoj± rodaczkę BIWOTT GLADYS JEPKURUI oraz Ukrainkę STANKO SVIETLANE.

Historia frekwencji KOBIETY

Najlepsze miejsca w¶ród polskich uczestników zajęli: PADUSZYŃSKA WIOLETTA z Gorzowa Wielkopolskiego i ZAGÓRNY MARCIN z Radnicy. Mistrzem powiatu Nowosolskiego został reprezentant MKST „Astra” Nowa Sól ADAM MARYSIAK przed innym nowosolaninem ADAMEM DRACZYŃSKIM, sklasyfikowani odpowiednio na VI i VII miejscu. W¶ród kobiet mistrzyni± powiatu nowosolskiego została po raz kolejny kożuchowianka ANNA POGORZELSKA wyprzedzaj±c mieszkankę Nowej Soli ANNĘ AST. Rozegrano też nieoficjalne II Mistrzostwa Polski sędziów piłkarskich, które wygrał PIOTR KOLMAN ze Wschowy przed ARKADIUSZEM TERLIKOWSKIM sędzi± z Nowej Soli. Swój kolejny start zanotował Pan ROMAN TERLIKOWSKI z Nowej Soli jedyny uczestnik wszystkich dotychczasowych biegów.

Kolejny raz imprezie towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży czyli XVI „Mini Bieg Solan” organizowany wspólnie przez Przewodnicz±cego Rady Miasta – PIOTRA SZYSZKĘ, nowosolski MOSiR i licznych wolontariuszy. Rozegrano 10 biegów od przedszkolaków do młodzików, a także dwa biegi dla dzieci niepełnosprawnych pn. „Bieg na przekór” . Ponownie pobito rekord uczestnictwa w tych biegach, bowiem wystartowało aż 985 uczestników.

Przy okazji informujemy, iż nie wszyscy odebrali nagrody w kategoriach wiekowych, (II miejsce w K30 Agnieszka Lorenc oraz V miejsce w M20 Wojciech Grabiński) nagrodę dla najmłodszego Nowosolanina (Michał Fedorczak) oraz nagrody niespodzianki losowane po biegu w¶ród wszystkich, którzy ukończyli półmaraton (osoby startuj±ce z numerami 19, 535, 336, 454, 169, 119 prosimy o kontakt), czekamy przez dwa tygodnie.