|
W weekend, 8-9 października w Poznaniu oraz Szczecinie startuje dziesiąta, ogólnopolska edycja cyklicznych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To dawka motywacji, dzięki której łatwiej utrzymać aktywność w krótkie, jesienno-zimowe dni.
W sezonie 2022/2023 zaplanowano pięćdziesiąt biegów – po pięć w każdej z dziesięciu lokalizacji: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu oraz wspomnianych Poznaniu i Szczecinie. Niemal półroczną rywalizację zwieńczy prestiżowy bieg finałowy - CITY TRAIL Gold.
Comiesięczny sprawdzian formy
Biegi CITY TRAIL odbywają się w lasach i parkach. Jednym z elementów charakterystycznych imprezy jest niezmienność trasy, co pozwala na porównywanie wyników.
– Takie rozwiązanie daje nam możliwość monitorowania kondycji. I każdy może z tej możliwości korzystać. Bo nawet jeśli nie trenujemy biegania, to takie regularne starty świetnie pokażą wahania formy, o którą warto dbać w każdym wieku – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców CITY TRAIL.
Brak limitu czasu
CITY TRAIL to nie tylko możliwość sprawdzania swojej formy, ale także okazja do spotkania ze znajomymi i zawierania nowych znajomości. Sprzyja temu kameralność i lokalny charakter biegów. A brak limitu czasu na pokonanie trasy daje możliwość zachęcenia do aktywności w naturze bliskich, którzy jeszcze nie biegają.
Wyróżnik CITY TRAIL - podsumowanie cyklu
Zawody pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że nagrody i pamiątkowe medale są wręczane po zakończeniu sezonu, czyli w marcu lub kwietniu 2023 (w zależności od lokalizacji). Aby zostać sklasyfikowanym trzeba pobiec minimum 3 razy. I to także dodatkowa dawka motywacji.
Biegi dla dzieci i młodzieży
Cykl CITY TRAIL to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.
Zadbaj o formę całej rodziny
- Tak, jak wspomniał Piotr – o formę warto dbać bez względu na wiek, dlatego w nowej edycji namawiamy do aktywności nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych w średnim wieku, ale także seniorów. I tutaj niespodzianka - nie mam na myśli biegania, ale specjalne ćwiczenia skomponowane dla seniorów właśnie, które będą towarzyszyć naszym biegom w październiku i listopadzie – podkreśla Justyna Grzywaczewska, PR & Concept Manager CITY TRAIL.
Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie funkcjonować podczas dziesięciu imprez CITY TRAIL - pomiędzy 15 października a 20 listopada. Otwarte zajęcia poprowadzą instruktorzy z poznańskiego Centrum Ruchu BODY WORK.
- Bieganie stało się pewnego rodzaju modą społeczną w Polsce, która angażuje coraz więcej osób. Cieszy nas to, że mali jak i duzi chętnie uprawiają ten sport, bo codzienna aktywność jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia. Mamy świadomość, że osoby starsze mogą mieć trudność w dotrzymaniu tempa doświadczonym biegaczom, dlatego wraz z organizatorami CITY TRAIL udostępniliśmy specjalną strefę, gdzie aktywności będą dostosowane do możliwości seniorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej rodzin spędzi wspólnie sobotnie lub niedzielne przedpołudnie na świeżym powietrzu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.
Zapisy trwają
Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl
Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku
Biegi CITY TRAIL mają dwunastoletnią historię. Pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych - odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Organizatorem zawodów jest Fundacja Krok do Natury.
|
|
| |
|