Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

W.Brytania, 30 kwietnia 2019, 11:39, 2175/237691Londyn Marathon
Jadalne woreczki z wodorostów zast±pi± na biegach ulicznych plastikowe kubeczki?

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - W.BRYTANIA



      

Ulice miast po zakończeniu maratonu często przypominaj± tereny Nowego Orleanu po przej¶ciu Huraganu Katrina - zwłaszcza punkty nawadniania i ich okolice. A przecież bez wody żaden maratończyk na trasie królewskiego dystansu obyć się nie może...

Większo¶ć biegów górskich i ultra rozwi±zała już dawno temu ten problem stosuj±c wymóg posiadania przez zawodników własnych kubeczków silikonowych. Ale ultrasi i górale zwykle maj± ze sob± plecaki, więc takie dodatkowe wyposażenie zawsze się zmie¶ci. Co jednak z maratończykami "ulicznymi", którzy walcz±c o cenne sekundy oszczędzaj± na każdym gramie? Nikt z nich nie będzie przecież biegł z własnym kubkiem.

Rozwi±zaniem tego zarówno ekologicznego jak i wizerunkowego problemu mog± być zaprezentowane podczas niedawnego London Marathon kapsułki z wod± Ooho zbudowane z... jadalnych str±ków wodorostów wypełnionymi dowolnym napojem sportowym (niekoniecznie tylko sam± wod±). Zamiast ton niezdrowego i niepoprawnego ekologicznie plastiku niedługo będziemy na punktach z wod± "łapać" więc w pełni jadalne saszetki?

Jak donosi CNN, rozwiazanie to przetestowano na 23 kilometrze London Marathon. Wolontariusze podawali biegaczom wspomniane kapsułki Ooohos. Str±ki były wypełnione pomarańczowym napojem Lucozade Sport który na dodatek jest wegański i bezglutenowy. Jak wyja¶niono na stronie Skipping Rocks Lab, paczuszki z płynem s± zrobione z Notpla, materiału pochodz±cego z wodorostów i ro¶lin.

Jak działa Oohos? Wolontariusze nosz±c jednorazowe rękawiczki higieniczne, trzymaj± paczki tak aby maratończycy mogli je złapać - tak samo jak w przypadku kubków lub butelek. Biegacze s± poinstruowani, aby delikatnie wzi±ć Ooho, włożyć je do ust, a następnie ugryĽć. Sportowcy następnie połykaj± płyn i mog± zdecydować się albo połkn±ć błonę wodorostów, która jest całkowicie jadalna, albo wypluć j± na ziemię, gdzie ulegnie biodegradacji w ci±gu około sze¶ciu tygodni. Można także odgryĽć róg woreczka, wyssać płyn, a następnie upu¶cić przypominaj±ce "meduzę" opakowanie na ziemię.

Jak wyja¶niono na stronie producenta - Skipping Rocks Lab - opakowanie jest zrobione z Notpla, materiału pochodz±cego z wodorostów i ro¶lin. - To, czego używamy, to elementy wodorostów. Usuwamy wszystkie zielone rzeczy i ¶mierdz±ce rzeczy. - zapewnia producent.



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
celownik
00:43
stanlej
00:21
maste
23:13
konsok
22:43
Artur z Błonia
22:36
13
22:22
Bartu¶
22:14
kos 88
22:08
Kravis
22:08
Jans
22:02
żabka
21:55
pruslee
21:53
Wojciech
21:22
piotr72gd
21:14
janusz.m
21:10
BTK
21:07
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |