Nowa Sól, 01 czerwca 2016, 08:25, 1612/340491Grzegorz Rogula

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - MĘŻCZYŹNI
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - KOBIETY
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: NOWA SóL

W sobotę 28 maja br. odbył się 33. Półmaraton "Solan" im. Romana Terlikowskiego. Po raz kolejny zanotowaliśmy rekordową liczbę uczestników, którzy ukończyli bieg. Na tablicy wyników widniały nazwiska 646 zawodniczek i zawodników, którzy zameldowali się na mecie sobotniego półmaratonu.

Podczas tegorocznego biegu pogoda nie była łaskawa dla zawodników, było parno i duszno, a termometry wskazywały prawie 30 stopni Celsjusza. Oprócz biegaczy z różnych stron Polski, wystartowali między innymi zawodnicy z Kenii i Ukrainy, to oni dyktowali warunki biegu, do rywalizacji o czołowe miejsca włączył się także nowosolanin Adam Draczyński.

Ostatecznie zwycięzcą biegu został Kenijczyk Melly Edwin Cheruiyot, który pokonał dystans 21 097,5 m w czasie 1.11,40. Zawodnik ten w ostatnim czasie był najlepszy w Maniackiej Dziesiątce i biegu na dziesięć kilometrów w Częstochowie. Za nim ze stratą jednej minuty finiszował wielokrotny tryumfator „naszego” półmaratonu Mikhaylo Iveruk z Ukrainy, trzecie miejsce zajął drugi zawodnik z Kenii Kibre Moses Kipruto z czasem 1.12,59. Czwarte miejsce zajął miejscowy zawodnik Nowosolskiej Grupy Biegowej Adam Draczyński z czasem 1.14,34.

Historia frekwencji OPEN

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Kenijka ChebetAgnes, która uzyskała rezultat 1.20.40. Na drugim miejscu zameldowała się jej rodaczka Biwott Gladys Jepkurui – 1..21,37, trzecie miejsce zajęła lubuszanka Wioletta Paduszyńska z Gorzowa z czasem 1.25,39.

Pokonanie trasy w sobotnie popołudnie wymagało od zawodników dobrego przygotowania fizycznego, ale również psychicznego. Przed startem minutą ciszy uczczono pamięć nowego patrona biegu Romana Terlikowskiego a także zmarłego niedawno znanego zawodnika, później trenera i działacza sportowego Władysława Kłoczaniuka.

Przed półmaratonem odbyły się tradycyjnie biegi dzieci i młodzieży w ramach XVII Mini Biegu Solan. Impreza ta z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych adeptów biegania.

Na koniec dziękujemy wszystkim zawodnikom, wolontariuszom, służbom, sponsorom za bycie częścią naszego biegowego „święta”.