2014-03-10
Dostęp do wpisu:
Publiczny
| APLIKACJE BIEGOWE CZ. I : RUNKEEPER (czytano: 915 razy)
PATRZ TAKŻE LINK: http://www.konkeeboards.pl/PL/running_blog/wiecej/118.html
W obecnej dobie, prawie każdy z nas, nosi w kieszeni telefon z bezpośrednim dostępem do internetu. Ten na pozór niewiele znaczący fakt, jest kolejnym wielkim przełomem w dobie galopującej technologii.
Połączenie z internetem oraz nadajnik GPS pozwalają w każdej chwili zweryfikować nasze położenie, zmierzyć odległość do najbliższego bankomatu, restauracji czy kina. Zaangażowanie tej technologii do świata biegowego pozwala na śledzenie trasy biegu, jego tempa, czasu, a przeliczając te dane i spalonych kalorii.
Dodając do tego wszystkiego rynek i wolną konkurencję możemy domyślać się, że walka o "rząd dusz" jest ogromna. Producenci prześcigają się w ulepszaniu aplikacji i dodawaniu kolejnych funkcji. Zasada jest jasna: Raz przyciągnięty klient, nigdy nie będzie chciał porzucić już raz zapisanych kilometrów i zaczynać wszystkiego od nowa. Dlatego tak wielka walka trwa na polu promocji i szeroko pojętego marketingu. Ale do rzeczy...
Poniższy artykuł będzie pierwszym z serii prezentującym aplikacje biegowe dostępne na naszym rynku.
Runkeeper: Android/iOS
www.runkeeper.com
Runkeeper dla większości biegaczy jest niekwestionowanym liderem pod względem precyzji odbioru danych GPS. Utrata sygnału zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Z ponad dwu letniego doświadczenia w korzystaniu z tej aplikacji, mogę powiedzieć, że takie sytuacje mają miejsce tylko w górach, gdzie odbiornik GPS gubi sygnał ze względu na trudny teren i osłonięcie wzgórzami. Tak więc pierwszy duży plus dla tej aplikacji, to dobra synchronizacja z odbiornikiem GPS.
Runkeeper w swojej wersji bezpłatnej oferuje nam całkiem sporo. Użytkownik poza mierzeniem odległości, otrzymuje dane dotyczące średniej prędkości biegu, średniej prędkości biegu za ostatnią minutę oraz czas biegu. Te dane przekazywane są głosowo użytkownikowi podczas biegu, dzięki czemu biegacz na bieżąco może reagować na zmiany swojego tempa czy średniej prędkości.
Ponadto na stronie internetowej dostępny jest cały wachlarz różnych wykresów i przeliczników, które dokładnie zobrazują nasz progres.
Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i precyzyjnie wykonany, pozwala w szybki sposób dobrać odpowiednią muzykę, a funkcja coaching jeśli tylko zaprogramujemy ją na daną prędkości, nie omieszka poinformować nas o tym, że własnie zwalniamy poniżej zaplanowanej prędkości, więc .... przyśpiesz.
Wersja płatna od darmowej różni się głównie ilością dostępnych danych. W wersji płatnej otrzymacie dostep do szczegółowych wykresów, które dobrze obrazują postępy m.in. ilość przebytych kilometrów w przeliczeniu na dzień, miesiąc, rok, spadek masy ciała, czas spędzony na treningach, ilość spalonych kalorii i wiele, wiele więcej.
Ostatnia funkcja, która zaciekawić może niejednego z was to plany treningowe. Jest ich całkiem sporo, od najłatwiejszych takich jak "twoje pierwsze 10 km" po sięgające poziomu średnio-zaawansowanego takie jak "maraton w czasie poniżej 3:30".
Reasumując, należy wskazać, że jest to naprawdę dobra aplikacja biegową.
Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicyDodaj komentarz do wpisu |