ZIMNAR 2012 - podsumowanie (czytano: 2275 razy)

pod patronatem
DOWÓDCY Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu
25.02.2012r.

W ostatnią sobotę lutego, etapem extra pod Patronatem Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, dobiegła końca XII edycja Zimowego Maratonu na Raty.
Choć etap ten skierowany jest głównie do tych osób, które z różnych powodów opuściły jeden z VII obowiązkowych startów, to zazwyczaj startują w nim wszyscy, zarówno ci którzy „muszą” jak i ci, którym wciąż „mało”. Podczas dzisiejszego etapu gościliśmy liczną, 21 osobową grupę „ZABIEGANYCH” z Częstochowy, którzy podobnie jak w latach ubiegłych, przy okazji ZIMNARa rozegrali własne zawody Grand Prix.

Na starcie stanęło łącznie 60 osób w tym 11 kobiet, pięcioro dzieci, jeden narciarz, 2 zawodniczki Nordic Walking i jeden osobnik męski w tej konkurencji :). Mimo, że część zawodników potraktowała dzisiejszy etap bardzo rekreacyjnie, nie zabrakło także tych, którzy nie odpuścili do samego końca. Trasa dzisiejszego etapu ze względu na odwilż i częściowe zalanie wodą, szczególnie odcinka na stadionie, nie zachęcała do ścigania i była wyjątkowo trudna i zdradliwa. Nie zdarzyło nam się jednak jak dotąd odwołać żadnego z etapów ze względu na warunki, zarówno atmosferyczne jak i te panujące na trasie. Nie pokonały nas mrozy, to nie odstraszy nas i woda. Tutaj nie ma „miękkiej” gry. Lubliniec wszak słynie z upodobania do zabaw „wodno-błotnych” :)

Od samego startu mocne tempo narzucił zwycięzca tegorocznego XII ZIMNARa w Lublińcu, Adam Wałowski – WKB META Lubliniec. Jak na zwycięzcę przystało, nie odpuścił i zdecydowanym zwycięstwem w dodatkowym etapie przypieczętował swój sukces.
Kolejność pozostałych zawodników była również identyczna jak ta, sprzed tygodnia.
Na miejscu drugim uplasował się Krystian Kaczanowski, a tuż za nim, na miejscu trzecim - Krzysztof Szwed – obaj także reprezentujący Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec.

Wśród pań, zwyciężyła reprezentantka Gości - Monika Mucha - ZABIEGANI Częstochowa, wyprzedzając reprezentantkę Gospodarzy – Dorotę Kubisz z WKB META Lubliniec.
Na miejscu trzecim uplasowała się kolejna zawodniczka „ZABIEGANYCH” - Olga Barańska.
W klasyfikacji Nordic Walking, rywalizowały 2 zawodniczki i jeden zawodnik. Najszybciej 6 km trasę pokonała Iwona Michorzewska z Lublińca, a na dystansie o długości 2 kilometrów, Annie Kuchmistrz towarzyszył Tomek Kobyliński, tak na wypadek gdyby Maciek poczuł wiosnę i zechciał sam „wyjść na spacer” :)

5 WOJTEK FOKCZYŃSKI WKB Meta Lubliniec 00:13:59

Uroczyste zakończenie tegorocznej imprezy odbyło się w Klubie Garnizonowym „Baza Cafe” w Lublińcu. Nagrody dla zwycięzców i pozostałych uczestników XII edycji Zimowego Maratonu na Raty wręczał Zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu ppłk Sławomir Drumowicz.

Specjalne, oryginalne medale wg nowego wzoru tzw. „Śnieżynki” wykonała dla nas jak co roku - Odlewnia Żeliwa „TERLECKI”. Jako, że właściciel firmy Józek Terlecki – „Największa Podkowa RP” to „Nasz człowiek”, nie mogło go więc zabraknąć na dekoracji.

Choć z wymienionych miejscowości na rewersie medalu, nie wszystkim medal ten przypadł do gustu, osobiście podobają mi się jego surowe kształty, jego ciężar i chropowatość, gdyż odzwierciedlają wszystkie te cechy, którymi charakteryzował się nasz ZIMNAR.

Po prostu "gniotsja, nie łamiotsja", bez zbędnej depilacji :)

Wśród mężczyzn pierwsze lokaty wywalczyli zawodnicy Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec.

Zwycięzcą XII Zimowego Maratonu na Raty 2012 został ADAM WAŁOWSKI (zwycięzca z 2008), któremu pokonanie dystansu 42 km 195 m zajęło łącznie 2 godziny 37 minut i 17 sekund.

Drugą lokatę wywalczył KRYSTIAN KACZANOWSKI (zwycięzca z 2011) z wynikiem 2:39:47.

Na trzecim stopniu podium stanął KRZYSZTOF SZWED (2 mce w 2011) z łącznym czasem – 2:43:43.

Wśród kobiet, dwa pierwsze miejsca podium także zajęły zawodniczki WKB META Lubliniec.

Zwyciężczynią została Dorota KUBISZ (liderka z 2008 i 2011) uzyskując łączny czas wszystkich VII etapów 3:27:50.

Drugie miejsce zajęła dotychczasowa „etatowa” zdobywczyni 3 lokaty (2009-2010-2011) - Barbara BUDNA z wynikiem 3:56:20.

Miejsce trzecie wywalczyła tym razem Ewa PAŁUBSKA – reprezentująca OLGADENT Lubliniec, z czasem 3:59:33.

Niezmiernie miłą niespodziankę dla Dyrektora Biegu oraz Głównej pani Sędziny przygotował v-ce Prezes Klubu WKB „META” Zbigniew Rosiński wraz z Zastępcą Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu - ppłk Sławomirem Durmowiczem (choć wiem, że Józek Terlecki też miał w tym swój udział).

W imieniu uczestników XII ZIMNARA wręczono nam pamiątkową żeliwną płaskorzeźbę wraz z okazałą książką o tematyce dziennikarstwa sportowego – czyli to, co mnie akurat interesuje . Trofea pozostaną więc przy mnie, a splendorem podzielę się sprawiedliwie z żoną - po połowie .

Swoją drogą, jak udało się Prezesowi ukryć przede mną tej sporej wielkości trofeum do samego końca dekoracji - pozostaje dla mnie zagadką :)

Każda z 35 osób, które ukończyły cały maraton pokonując go w regulaminowych 7 kolejnych edycjach, oraz 9 osób (+3 warunkowo) kończących cały cykl z dodatkowym etapem extra, otrzymało medale, nagrody oraz upominki. Dla wszystkich uczestników pyszne jogurty i serki w ilościach hurtowych, osobiście wręczył pan Marian Dymek z Łowicza, a zarazem członek WKB META Lubliniec.

4. Jolanta Wojciechowska ZABIEGANI Częstochowa - łączny czas: 04:35:53
5. Barbara Ślimak Lubliniec - łączny czas: 06:20:44 (NW)
6. Anna Kuchmistrz WKB META Lubliniec - łączny czas: 07:34:00 (NW)
Juniorzy młodsi (podany łączny czas dotyczy etapów pokonanych w regulaminowym terminie):

1 Michał Kuchmistrz WKB Meta Lubliniec 01:11:26 14,195 km
2 Karolina Lancman WKB Meta Lubliniec 00:23:51 14,195 km
3 Sławomir Bensz WKB Meta Lubliniec 00:54:01 10,195 km
4 Dominika Drumowicz WKB Meta Lubliniec 00:40:01 8,195 km
5 Wojtek Fokczyński WKB Meta Lubliniec 00:11:30 2 km

Statystyka XII Edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu:

Maraton na Raty pokonało w regulaminowych 7 kolejnych etapach 35 osób.
Kolejnym 9 osobom udało się to po odrobieniu brakującego etapu.
Łącznie z dystansem maratońskim uporało się 44 uczestników w tym 6 kobiet.
W zabawie trwającej pełne dwa zimowe miesiące, brało udział w sumie 106 osób (w tym 18 kobiet), pokonując od 2 km do 42 km i195m.
Po raz pierwszy w naszym ZIMNARZE rywalizowało wspólnie pięcioro dzieci na dystansie 7 x 2 km+195m.
Cały cykl ukończyło w regulaminowym terminie dwoje dzieci, lecz żadne z pozostałych nie zostało pominięte na dekoracji :)

Wszystkim Uczestnikom oraz osobom zaangażowanym przy pomocy w tegorocznej XII edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu, jako Dyrektor Imprezy chciałem raz jeszcze serdecznie podziękować. Za pomoc, dobre słowo, wsparcie, wspólną zabawę i sportową rywalizację.