pod patronatem
DOWÓDCY 1 Pułku Specjalnego Komandosów w Lublińcu
26.02.2011r.

26.02.2011r. etapem extra pod Patronatem Dowódcy 1 Pułku Specjalnego Komandosów w Lublińcu, zakończyła się XI edycja Zimowego Maratonu na Raty.
Choć etap ten skierowany jest głównie do tych wszystkich, którzy z różnych powodów opuścili jeden z VII obowiązkowych startów, to zazwyczaj startują w nim wszyscy, którzy mają na to ochotę i ci, którym jeszcze mało. Podczas ostatniego etapu gościliśmy także liczną, 22 osobową grupę „ZABIEGANYCH” z Częstochowy, którzy tak jak przed rokiem, na naszej trasie rozegrali swoje klubowe zawody pucharowe. Na starcie stanęły łącznie 53 osoby w tym 6 kobiet oraz 2 zawodniczki Nordic Walking i jeden osobnik męski w tej konkurencji. Mimo, że część zawodników potraktowała dzisiejszy etap bardzo rekreacyjnie, nie zabrakło także tych, którzy nie odpuścili do samego końca. Trasa dzisiejszego etapu twarda, bez żadnego błota i niespodzianek. Lekko przyprószona śniegiem, a temp ok -1stC - 0stC. Warunki wręcz doskonałe, nic tylko biegać.
Od samego startu mocne tempo narzucił zwycięzca tegorocznego ZIMNARa w Lublińcu, Krystian Kaczanowski – WKB META Lubliniec. Jak na zwycięzcę przystało, także tym etapem chciał jeszcze raz przypieczętować swój sukces. Nie było jednak łatwo. W pogoń za Krystianem ruszyła grupa „toczących się pomarańczy” (z uwagi na charakterystyczne, pomarańczowe stroje). Najszybszy z „pomarańczowych” – Jarosław Kołodziejczyk – ZABIEGANI Częstochowa, aż przez dwa okrążenia mocno naciskał na prowadzącego. Dopiero na trzecim okrążeniu udało się Krystianowi odskoczyć na tyle, by nie czuć oddechu rywala na karku…

Zwycięzcą VIII etapu został Krystian Kaczanowski – WKB META Lubliniec (22,18), wyprzedzając o 25 sekund Jarosława Kołodziejczyka – ZABIEGANI Częstochowa (22,43). Zwycięstwem w VIII etapie, Krystian udowodnił wszystkim, że zwycięstwo tegorocznej edycji ZIMNARa w Lublińcu nie było dziełem przypadku. Na miejscu trzecim uplasował się Marcin Borkowski - ZABIEGANI Częstochowa (23,02).
Wśród pań, zwyciężyła ubiegłoroczna liderka ZIMNARa – Ewelina Bartocha z WKB META Lubliniec, z wynikiem 26,12. Na miejscu drugim sklasyfikowana została Anna Krupa ZABIEGANI Częstochowa (29,50), a na miejscu trzecim, zawodniczka gospodarzy - Aleksandra Bryła (30,05). .
W klasyfikacji Nordic Walking, rywalizowały 2 zawodniczki i jeden zawodnik. Wygrała Jolanta Wojciechowska z ZABIEGANI Częstochowa (46,00), przed Iwoną i Zbigniewem Markowskimi z WKB META Lubliniec (48,06).
Najmłodszy - 9 letni Michał Kuchmistrz z Zabrza, uzyskując w dzisiejszym etapie rezultat 33,31 udowodnił, że już pora odświeżyć szeregi "METY" 