wpisu:

Publiczny
ZIMNAR Dobrodzień - zakończenie 27.02.2011 (czytano: 2306 razy)

VIII ETAP - III ZIMNAR - DOBRODZIEŃ – 27.02.2011r.

27.02.2011r. także w Dobrodzieniu, odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie III Zimowego Maratonu na Raty. Do etapu extra przystąpiły 34 osoby, w tym 25 biegaczy (4 kobiety)oraz 9 zawodników Nordic Walking (7 kobiet). Również tutaj panowały dobre warunki pogodowe, z temperaturą sięgającą do +3stC. Wynik dzisiejszej rywalizacji identyczny z klasyfikacja końcową ZIMNARa Dobrodzień. Zwyciężył Henryk Kocyba – WKB META Lubliniec (23,00) przed Krzysztofem Szwedem – WKB META Lubliniec (23,14) i Markiem Kapelą z Dobrodzienia (23,15).
Wśród pań, także zwyciężyła liderka tegorocznego ZIMNARa – Iwona Markowska z WKB META Lubliniec (29,37) wyprzedzając Sonię Pielok z Dobrodzienia (29,47) i Barbarę Budną z WKB META Lubliniec (30,13).

W konkurencji Nordic Walking na miejscu pierwszym - Jessika Miozga wspólnie z Anną Szafarczyk (49,45), na miejscu drugim Iwona Jończyk (49,50), a na miejscu trzecim Lidia Koj (49,51) – wszystkie zawodniczki z Dobrodzienia.

2 Alfred Kaczmarek Dobrodzień 00:51:15

Po zakończeniu zmagań sportowych odbyło się biesiadowanie przy wystawionych na zewnątrz stołach, o których zastawienie (nie tylko łokciami) zadbał Gospodarz imprezy Janusz Szafarczyk oraz sponsorzy.

Zwycięzcą III Edycji Zimowego Maratonu na Raty w Dobrodzieniu został reprezentant Wojskowego Klubu Biegacza „META” Lubliniec - Henryk KOCYBA, pokonując dystans 42 km 195 m, w 7 kolejnych odcinkach w czasie 2 godziny 46 minut i 40 sekund. Drugi wynik uzyskał jego kolega klubowy Krzysztof SZWED, z zaledwie 9 sekundową strata do lidera, z wynikiem 2:46:49. Na trzecim stopniu podium stanął Marek KAPELA z Dobrodzienia z łącznym czasem – 2:47:31.

Wśród pań triumfatorką została Iwona MARKOWSKA z WKB META Lubliniec, która jako jedyna kobieta ukończyła Zimowy Maraton na Raty w Dobrodzieniu z wynikiem 3.32:09.

Słowa uznania należą się także Dyrektorowi biegu Januszowi Szafarczykowi, który dzięki swojej zaradności i operatywności, prócz spraw organizacyjnych znalazł jeszcze czas na udział w zawodach zajmując 4 miejsce (2:55:36). Właśnie dzięki zaangażowaniu takich osób możliwa jest organizacja takich imprez, które choć kameralne pozwalają doskonale się integrować, zawierać nowe znajomości i wciągać w bieganie nowe osoby, dla których przygoda z bieganiem niejednokrotnie zaczyna się od takich właśnie małych imprez jak ta.