Dostęp do
wpisu:

Publiczny
II ETAP ZIMNAR Lubliniec 16.01.2010 (czytano: 364 razy)

II etap zgromadził na starcie lublinieckiego ZIMNAR-a 38 osób, w tym 6 kobiet (odpowiednio w 2008 roku 48/9). Warunki pogodowe podobne do tych sprzed tygodnia, temperatura -3 stC, trasa ośnieżona lecz bardziej udeptana. Od samego startu ton rywalizacji nadawała czteroosobowa grupa „Ścigaczy” w składzie Daniel Dulski, Marcin Świerc, Przemek Jagielski i Tomek Kucharczyk. Sporą niespodzianką było pojawienie się na II etapie zwycięzcy I etapy Przemka, który jak się okazało nie tylko odwiedził nas w zeszłym tygodniu przy okazji balu lecz przyjechał do Lublińca aż ze Zgierza aby powalczyć o miano lidera w tegorocznej X edycji Zimowego Maratonu na Raty. Ubiegłoroczny triumfator Tomek, zbyt odpuszczając sobie poprzedni start będzie teraz musiał sporo nadrobić chcąc nawiązać walkę o I miejsce w klasyfikacji końcowej. W etapie zwyciężył Daniel Dulski, wyprzedzając Przemka o 1 min i 8 sek. Daniel jednak nie będzie biegał całego cyklu więc nie zagraża tutaj rywalom. Na trzecim miejscu uplasował się Tomek Kucharczyk z 40-to sekundową stratą do Przemka. Marcin jak się okazało później startował PK zaliczając sobie w ramach biegu część swojego planu treningowego, asystując Danielowi na trasie wyścigu.
Wśród kobiet również trwa zacięta rywalizacja, którą można zaobserwować patrząc na uzyskane rezultaty. Wygrała Ewelina Bartocha wyprzedzając o zaledwie 1 sekundę Dorotę Kubisz i o 7 sekund Olę Bryłę. W ten sposób kolejny etap zapowiada się bardzo ciekawie.