|
| benek Piotr Bętkowski Rumia CITY TRAIL Team MaratonyPolskie.PL TEAM
Ostatnio zalogowany 2024-11-15,12:04
|
|
| Przeczytano: 419/184335 razy (od 2022-07-30)
ARTYKUŁ | | | | |
|
Cykle Grand Prix: biegaj swojsko i kameralnie | Autor: Piotr Bętkowski | Data : 2011-01-12 | Licznie organizowane w wielu miastach Polski biegowe cykle Grand Prix pozostają zwykle w cieniu wielkich biegów. Są to imprezy niesamowicie zróżnicowane pod względem frekwencji: od imprez na które przychodzi po kilka, kilkanaście osób, po biegi w których frekwencja regularnie liczona jest w setkach startujących. Zazwyczaj biegi wchodzące w skład Grand Prix organizują miłośnicy biegania i cechują się one, nawet w przypadku tych największych wyjątkową, kameralną wręcz atmosferą.
W wielu przypadkach biegi tego typu są przez nas niedoceniane, gdyż starty w nich traktujemy często jako „szybsze” treningi i takie nieco „podwórkowe” sprawdziany formy w konfrontacji z najbliższymi znajomymi. Tymczasem te niewielkie ale bardzo liczne imprezy organizowane na krótkich dystansach (praktycznie, poza nielicznymi wyjątkami, nie ma grand prix odbywających się na dystansie dłuższym niż 10 km) są kuźniami nowych biegaczy. Są to często zawody gdzie wykluwają się i debiutują osoby których dotychczasowa przygoda z bieganiem ograniczała się do biegania po parku, osiedlu czy pobliskim lesie.
Formuła Grand Prix sprzyja więc zarówno inicjacji przyszłych uczestników biegów ulicznych, jak i popularyzacji samego biegania. To dzięki biegom wchodzącym w skład cyklów Grand Prix nie musimy każdego tygodnia jeździć na zawody do odległych miejscowości gdyż doskonale nam znany bieg rozgrywany jest tuż „za płotem”. Ci, w których okolicy takie imprezy się odbywają doceniają to najbardziej. Chociaż... czasem przyzwyczajeni do tego, że te małe imprezy już od lat są „pod ręką” i uczestniczymy w nich „od zawsze”... czasem sami sobie z ich wartości nie zdają sprawy...
W zestawieniu, które prezentujemy poniżej znajduje się ponad trzydzieści biegów z terenu całej Polski, rozgrywanych w formule Grand Prix. Zapewne mało osób czytających ten artykuł zdawało sobie sprawę z istnienia tak dużej ilości cyklów biegowych. Sam również tym faktem zostałem zaskoczony podczas pisania tego artykułu :-)
Najmniejsze z Grand Prix, na które się natknąłem składa się z 3 biegów (Zimowe Grand Prix Tczewa), natomiast największe aż z 12-stu (Grand Prix Łubianki i Top Cross Torunia). Gdy ilość różnego rodzaju cyklów Grand Prix pomnożymy przez średnią ilość biegów w każdym z nich (5), to wyjdzie nam imponująca liczba imprez biegowych zasilająca kalendarz biegowy:
30 x 5 = 150 (!!!)
W większości organizatorzy starają się zachęcić do biegania dzieci i młodzież szkolną organizując specjalnie dla nich rywalizację na różnych, odpowiednio dobranych, krótszych dystansach.
Biegi finansowane są zazwyczaj z symbolicznego wpisowego i datków rodzin (np. Grand Prix Łodzi, Grand Prix Poznania, Grand Prix Torunia). Są również cykle finansowane z budżetu miasta i organizowane przez gminy (Grand Prix Obornik czy Grand Prix Kurzętnika).
Najwięcej cyklów Grand Prix rozgrywanych jest na terenie Warszawy (5). Narzekać nie mogą również mieszkańcy Torunia, w którym rozgrywane są dwa cykle (Top Cross Torunia i Grand Prix Torunia) wspomagane dodatkowo cyklem w odległej o kilka kilometrów Łubiance (Grand Prix Łubianki).
Niestety swoich imprez organizowanych w typowej formule GP nie posiada wiele dużych miast takich jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk - owszem, bywają tam inicjatywy podsumowujące kilka imprez, ale nie są to „czyste”, regularnie rozgrywane grand prix. O ścianie wschodniej lepiej nawet nie wspominać, bo poza nielicznymi wyjątkami panuje tam całkowita posucha. Ostatnim prawdziwym Grand Prix było GP Łomży autorstwa Mariusza Nizińskiego, ale niestety według naszej wiedzy nie jest już organizowane.
Zastanawia mnie fakt, że spece od reklamy regionalnych firm nie potrafią zauważyć siły biegów zrzeszających lokalnych biegaczy i nie są zainteresowani ich szerokim sponsoringiem. Zdarza się, że dysponując ograniczonym budżetem kilkuset złotych marketingowcy starają się dostać na duże imprezy, skąd odsyłani są z kwitkiem, tymczasem nie interesują się mniejszymi, lokalnymi imprezami traktując je jako wydarzenia niepełnowartościowe. Tymczasem te kilkaset złotych pomogło by organizatorom dopiąć budżet, a byłoby często skuteczniejszym wydatkiem środków reklamowych, bo wydatkiem w lokalną społeczność.
Poniżej zamieszczam zestawienie cyklów Grand Prix z terenu całej Polski wraz z podstawowymi informacjami na temat imprezy.
Grand Prix Poznania
Cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km odbywających się od listopada do maja na malowniczej trasie nad jeziorem Rusałka w Poznaniu. Mimo, że cykl zadebiutował dopiero w styczniu 2010 roku, zyskał sobie przychylność biegaczy z Poznania i okolic. Biegi odbywają się w soboty. Poprzedza je rywalizacja dzieci i młodzieży. Do cyklu zalicza się 8 biegów. Aby otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć przynajmniej 5 biegów. W biegu głównym udział bierze średnio 380 uczestników. Grand Prix organizowane jest przez studentów AWF Poznań. Punktacja naliczana jest na podstawie miejsc osiągniętych na mecie.
Strona internetowa: www.gp-poznan.pl
Grand Prix Poznania
Grand Prix Koszalina
W skład cyklu wchodzi 5 biegów odbywających się w ciągu roku w Koszalinie od lutego do grudnia. Organizatorem cyklu jest TKKF Koszalin. Punktacja naliczana jest na podstawie osiągniętych miejsc. Do klasyfikacji generalnej naliczane są 4 najlepsze starty. Rozgrywane jest również Grand Prix w Nordic Walking.
Strona internetowa: www.tkkf.koszalin.pl
Grand Prix Sopot Timex Cup
Długoletnia tradycja sięgająca lat 80 ścigania się po sopockiej plaży wciąż jest kontynuowana. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 8 km. W skład cyklu wchodzą 3 biegi od grudnia do lutego i aby zostać sklasyfikowanym należy zaliczyć przynajmniej 2 biegi. Rywalizację poprzedzają zawody dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Sopotu zwolnieni są z opłaty startowej. Organizatorem jest MOSiR Sopot. Punktacje zawodników nalicza się na podstawie osiągniętych miejsc.
Strona internetowa: www.moisir.sopot.pl
Grand Prix Łubianki
Cykl zadebiutował w 2005 roku i składał się z aż 12 biegów od stycznia do grudnia rozgrywanych w Zamku Bierzgłowskim. Przed dwoma laty formuła Grand Prix została zmieniona i biegi zostały przeniesione w różne miejsca Gminy Łubianka, jednak pozostano przy 12 imprezach. Dwie największe imprezy (3 maja i 11 listopada) gromadzą na starcie ponad 500 osób. Jest to idealny przykład, że nawet w małej miejscowości taki cykl jest w stanie funkcjonować. Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury w Łubiance. Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży. Aby uzyskać medal i zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w przynajmniej w 6 biegach. Nie pobiera się opłaty startowej.
Strona internetowa: www.lubianka.pl
Grand Prix Łubianki
Grand Prix Ciechanowa
Jeden z najstarszych cyklów w Polsce składający się z 8 biegów od stycznia do sierpnia. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 6 biegów. Organizatorem jest Klub Biegacza działający przy TKKF „Promyk” Ciechanów. Dystans 10 km. Punktacja naliczana jest na podstawie punktów przyznawanych za zajęte miejsce. Organizatorzy promują hasło „Przed zawałem uciekaj na własnych nogach” zachęcając nie tylko mieszkańców Ciechanowa do aktywności biegowej.
Grand Prix Elbląga
Impreza stworzona przez entuzjastów biegania prowadzona jest na przełomie roku w miesiącach wrzesień – czerwiec, a w jej skład wchodzi 10 biegów na dystansach od 5 km do 10 km. Punktacja naliczana jest na podstawie osiągniętego miejsca. Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży oraz rywalizacja Nordic Walking. Organizatorem jest MOS Elbląg.
Strona internetowa:www.mostruso.pl
Grand Prix Elbląga
Grand Prix Sztumu
Jest to jeden z najstarszych cyklów rozgrywanych w Polsce, jednak zdobył sobie już zasłużony prestiż wśród mieszkańców północnej Polski. W skład cyklu wchodzą 4 biegi rozgrywane na przełomie roku od listopada do grudnia. Biegi rozgrywane są na dystansie 5 km i poprzedza je rywalizacja dzieci i młodzieży. Organizatorem biegów jest LKS Szantyr Sztum. Punktacja naliczana jest na podstawie miejsca zajętego na mecie. Aby zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w przynajmniej 3 biegach. Imprezą towarzyszącą jest rajd Nordic Walking.
Strona internetowa: lkszantyr.sztum.net
Grand Prix Sztumu
Grand Prix Lubina
Jeden z najmłodszych cyklów na biegowej mapie Polski organizowany przez Delegaturę Sędziowską Lubin i Zespół Szkół Sportowych. Zadebiutował na początku 2010 roku. Biegi rozgrywane są od stycznia do marca na dystansie od 5 km do 8 km. W skład cyklu wchodzą 4 imprezy biegowe i aby otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć wszystkie. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie sumy czasów osiągniętych przez zawodników we wszystkich biegach.
Strona internetowa: www.delegatura.lubin.pl
Grand Prix Gryfina
Przy granicy niemieckiej niedaleko Szczecina, MOS Gryfino wpadł na pomysł organizacji cyklu GP w biegach górskich. Co prawda w biegu głównym startuje niewielu biegaczy jednak ilość dzieci i młodzieży startująca w różnych kategoriach jest bardzo duża. W skład cyklu wchodzą 3 biegi organizowane od listopada do lutego. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie miejsc osiągniętych na mecie.
Strona internetowa: www.mosgryfiono.pl
Grand Prix Gryfina
Grand Prix Torunia
Zawody również z wieloletnią tradycją rozgrywane w miesiącach marzec - październik na dystansie 7,5 km. W skład cyklu wchodzi 7 biegów. Aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć przynajmniej 5 biegów. Zawody poprzedza rywalizacja dzieci i młodzieży. Organizatorem są pasjonaci biegania z TKKF „Rekreacja” Toruń.
Top Cross Torunia
Jeden z najstarszych cyklów grand prix w Polsce. W roku 2011 odbędzie się już 150 bieg cyklu!!! Organizatorem jest Tadeusz Spychalski. W skład cyklu wchodzi 12 imprez biegowych - w każdym miesiąc jedna. Biegacze ścigają się na dystansie 6.666 m niezależnie od warunków pogodowych. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie miejsca na mecie. Aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć przynajmniej 8 biegów, jednak do klasyfikacji generalnej naliczanych jest 10 najlepszych wyników. Nie brakuje tutaj również rywalizacji dzieci i młodzieży.
Toruński Top Cross
Cztery Pory Roku, Golub Dobrzyń
W tej podtoruńskiej miejscowości rozgrywany jest cykl o wdzięcznej nazwie Cztery Pory Roku, i jak nazwa wskazuje w skład jego wchodzą 4 biegi. Organizatorem jest OSiR Golub Dobrzyń. Dystans 5 km.
Strona internetowa: www.golub-dobrzyn.pl
Grand Prix Szczecina
Cykl składający się z 10 biegów odbywających się od października do czerwca rozgrywanych głównie na dystansie 5,5 km w lesie Arkońskim w Szczecinie oraz kilka innych biegów z terenu miasta. Organizowany jest przez KB Maratończyk Team Szczecin.
Strona internetowa: www.maratonczykteam.pl
Grand Prix Gdyni
Cykl skupiający 4 biegi na dystansie 10 km organizowane przez GOSiR Gdynia rozgrywane nad Zatoką Gdańską. W skład cyklu wchodzą biegi na które zjeżdżają się biegacze z całej Polski. Dla najlepszych ufundowane zostały nagrody pieniężne. Klasyfikacje naliczane są na podstawie osiągniętego miejsca.
Strona internetowa: www.gosirgdynia.pl
Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego
Od wielu lat pasjonaci z Ostrowa Wielkopolskiego organizują w swoim mieście cykl składający się z 9 imprez biegowych na dystansach od 6 km aż do maratonu. Aby zostać sklasyfikowany należy ukończyć minimum cztery biegi. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie punktów uzyskanych za kolejność na mecie. Organizator – KS Maraton Ostrów.
Strona internetowa: www.ksmaraton.livenet.pl
Grand Prix Warszawy
Biegi w Warszawie rozgrywane są na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Rywalizacja odbywa się w popularnym wśród biegaczy Lesie Kabackim. Zawody składają się z 10 imprez biegowych i aby zostać sklasyfikowany należy ukończyć minimum 8 biegów, jednak do obliczania klasyfikacji branych jest 5 najlepszych wyników punktowych z całego cyklu. Punktacja naliczana jest na podstawie kolejności biegaczy na mecie. Organizatorem jest KB Gymnasion Warszawa. Na uwagę zasługuje dobrze funkcjonująca strona internetowa GP Warszawy gdzie można na bieżąco kontrolować swoje postępy na przestrzeni lat w kolejnych startach.
Strona internetowa: www.biegi.waw.pl
Grand Prix Żoliborza Warszawa
Kolejny cykl biegowy w Warszawie, tym razem w dzielnicy Żoliborz. Organizatorem jest Urząd Dzielnicy Żoliborz. Cykl składa się z 5 biegów na dystansie 10 km rozgrywanych od kwietnia do października z przerwą wakacyjną, na pewno ze względu na dzieci, które startują w biegach młodzieżowych poprzedzających bieg główny. Klasyfikacje naliczane są systemem punktowym w zależności od zajętego miejsca w danym biegu. W biegu głównym przewidziano medal za uczestnictwo. By zostać sklasyfikowanym w cyklu należy ukończyć przynajmniej 3 biegi.
Strona internetowa: www.zoliborz.org.pl
Grand Prix Ziemi Puckiej
Co prawda ciężko znaleźć informację dotyczące tego cyklu, jednak jest to świetna okazja do pobiegania nad morzem w okresie wakacyjnym. W skład cyklu wchodzi 7 biegów rozgrywanych od kwietnia do października w popularnych miejscowościach Ziemi Puckiej (Hel, Jastarnia, Puck, Krokowa, Władysławowo).
Strona internetowa:www.lks.puck.pl
Grand Prix Teresina
To kolejny niewielki cykl biegów skupiony w dużej mierze na rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Dla dorosłych organizowane są 3 biegi na dystansie 4200 m. Aby zostać sklasyfikowany i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć przynajmniej 2 biegi. Punktacja naliczana jest na podstawie zajętego miejsca. Organizatorami cyklu są UKS Filipides Teresin oraz GOSiR Teresin.
Strona internetowa: www.filipides.esochaczew.pl
Grand Prix Obornik Wielkopolskich
Nowy cykl w Obornikach niedaleko Poznania, w którego skład wchodzą 4 biegi rozgrywane od maja do grudnia na dystansach od 10 km do półmaratonu. Klasyfikacja generalna naliczana jest na podstawie sumy czasów uzyskanych we wszystkich 4 biegach. W każdym biegu dla biegaczy kończących zawody przewidziano pamiątkowy medal. Organizatorem cyklu jest Obornickie Centrum Sportu.
Grand Prix Obornik Wielkopolskich
Grand Prix Wyścigów Konnych Warszawa
Kolejna ciekawa propozycja dla biegaczy z Warszawy. Cykl 4 biegów rozgrywanych na hipodromie na Służewcu na dystansie 2,5 km (1 pętla) lub 5 km (2 pętle). Organizatorami są Towarzystwo Rekreacyjne Aktywność wraz z Dzielnicą Ursynów. Niestety ciężko o informacje na temat cyklu w Internecie.
Grand Prix Gminy Kurzętnik
Również nowy cykl składających się z 6 biegów organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku na terenie całej gminy na dystansach od 5 km do 7 km. Klasyfikacje punktowe naliczane są na podstawie kolejności na mecie. Aby zostać sklasyfikowanym należy wziąć udział w przynajmniej 3 biegach. Bieg główny zawsze poprzedzają zawody dzieci i młodzieży.
Grand Prix Tychów
Również Tychy od kilku lat posiadają swój cykl składający się z 6 biegów organizowany przez MOSiR. Przewidziano dystans 4,7 km dla kobiet oraz 9,4 km dla mężczyzn. Cykl rozgrywany jest na przełomie roku. Punktacja naliczana jest na podstawie miejsca na mecie. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum 3 biegi.
Strona internetowa: www.mosir.tychy.pl
Grand Prix Nowego Sącza
Grupa biegaczy z Nowego Sącza i okolic postanowiła również zrobić cykl biegów składających się z 10 imprez. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 8 biegów. Niestety w Internecie mało jest informacji na temat tego cyklu. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie punktów uzyskanych za kolejność na mecie.
Strona internetowa: www.nsrunners.pl
Grand Prix Tczewa
Zimowe GP Tczewa odbywa się… jesienią, a w jego cykl wchodzą 3 biegi od października do grudnia rozgrywane na dystansie 4 km. Poprzedzają je biegi dla dzieci i młodzieży. Punktacja naliczana jest na podstawie miejsca zajętego na mecie. Organizatorem jest MKS Sambor oraz Ośrodek Sportu w Tczewie. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 2 biegi.
Grand Prix Łodzi
W jednym z największych miast Polski imprez biegowych jest jak na lekarstwo. Sprawę w swoje ręce wzięło dwóch zapaleńców - Bartłomiej Sobecki i Paweł Markut organizując cykl w którego skład wchodzi 6 biegów na dystansie 5 km. Klasyfikacją jest suma 4 najlepszych czasów. Ukończenie 4 biegów jest podstawą do sklasyfikowania i otrzymania imiennego medalu. Dodatkowo rozgrywany jest marsz Nordic Walking również na dystansie 5 km.
Strona internetowa: www.biegampolodzi.pl
Puchar Maratonu Warszawskiego
Organizatorzy Maratonu Warszawskiego organizują cykl 5 biegów przygotowujących do przebiegnięcia maratonu. Pierwszy bieg rozgrywany jest na dystansie 5 km, następnie z każdym kolejnym biegiem dystans wzrasta o 5 km. Cykl rozgrywany jest od kwietnia do września. Biegi rozgrywane są na terenie Warszawy i okolic. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie miejsca osiągniętego na mecie.
ZiMNaR – Zimowy Maraton Na Raty
Jest cyklem biegów rozgrywanym w aż 8 miastach w Polsce i Afganistanie. W jego skład wchodzi 6 biegów na dystansie 6 km oraz jeden na dystansie 6,195 km które w sumie dają dystans maratoński. Biegi odbywają się w odstępach tygodniowych od pierwszego weekendu stycznia. Klasyfikacja naliczana jest na podstawie sumy czasów uzyskanych na wszystkich biegach. Organizatorami są miłośnicy biegania z całej Polski, a więcej o cyklu możecie poczytać choćby w artykule, który tydzień temu pojawił się na naszych łamach.
Strona internetowa:www.zimnar.pl
ZiMNaR Lubliniec
Cieszymy się z tego, że takie imprezy jak cykle grand prix istnieją. Może to małe biegi, może nie zachwycają często poziomem organizacji ani nie wyróżniają się niczym na tle sportowym, ale za to są swojskie, bliskie, takie… nasze. I mają jeszcze jedną wartość, o której warto pamiętać - są nie tylko kuźnią nowych biegaczy, ale też nowych organizatorów. Pamiętajmy - duży bieg, duży kłopot, mały bieg mały kłopot. Więc zanim rzucimy się na głęboką organizacyjną wodę, spróbujmy swych sił przy małym grand prix - nabierzemy doświadczeń, sił, kontaktów...
|
| | Autor: Mirza, 2011-01-13, 09:41 napisał/-a: Kilka lat temu organizowaliśmy całoroczne GP Kalisza. Od poprzedniej zimy ścigamy się w biegach Zimowej GP Supermaratonu Kalisz. Formuła jest otwarta dla wszystkich, ale klasyfikowani w całym cyklu są jedynie członkowie naszego klubu (obecnie w zestawieniu są 32 klubowicze, a więc całkiem sporo). Dystanse są różne, bo to jednocześnie zawody o tytuł najwszechstronniejszego biegacza Supermaratonu. Na razie odbyły się biegi: 5 km, ultra, półmaraton a czekają nas 15 km, maraton i na koniec 10 km. | | | Autor: flisek522, 2011-01-13, 17:37 napisał/-a: Ciekawe zestawienie, ale brakuje Szczecińskiej Ligi Biegowej,organizowanej przez Ognisko TKKF Maratończyk Szczecin. | | | Autor: maniak1984, peacemaker, 2011-01-13, 18:12 napisał/-a: Jest jeszcze GP Rybost Cup w Rybniku i Międzynarodowa Liga Biegowa w przepięknym Świnoujściu. | | | Autor: platat, 2011-01-13, 20:00 napisał/-a: W Szczecinie Biegi Grand Prix to również cykliczne biegi po Puszczy Bukowej, które trwają już od 1984r a więc 26 lat. Obecnie pod nazwą Biegów im. Prof. Jerzego Kortza, wcześniej Biegi Grand Prix o Puchar Prezesa SM „Dąb”.
Niestety nie wiem w którym roku rozpoczęto Biegi Grand Prix Szczecina na Arkonce, sądzę że to minimum 20 lat. (biegam w nich od 1996r, w wielu nie brałem udziału ale na liczniku mam ich 108)
| | | Autor: ronan51, 2011-01-14, 12:32 napisał/-a: jako początkujący amator biegający od niespełna 2 lat mogę polecic tą formę aktywności biegowej jako podkład pod późniejsze dłuższe biegi ja sam właśnie tak zaczynałem i swoje pierwsze kroki stawiałem na Top Crossie Torunia. nie ma co się bac ostatniego miejsca tylko przebiec dystans i zobaczyc jak to jest? a może ktoś połknie bakcyla i wsiąknie w to na dobre tak jak stało się ze mną?ha ha ha | | | Autor: Tomcio74, 2011-01-14, 12:44 napisał/-a: LINK: http://www.powiat-pilski.intrux.pl/
W powiecie pilskim miał w 2010 r. premierę cykl "Biegaj Z Nami". Tworzyło go 9 biegów ulicznych i przełajowych na dystansach od 3 do 10,5 km.
Super pomysł, będzie kontynuowany również w bieżącym roku. | | | Autor: RainmondPL, 2011-01-14, 21:06 napisał/-a: Cykl rywalizacji na sądecczyźnie przyjął formułę Grand Prix bardzo niedawno dlatego też internet jeszcze w pełni nie nasycił się informacjami na ten temat. Niezbędne szczegóły(formularz elektronicznych zapisów, klasyfikacja generalna, statystyki zawodników, baza wyników, składy zespołów, forum, galeria oraz aktualności) znajdują się w górnym rozwijalnym menu "Grand Prix" na stronie na stronie http://nsrunners.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=39&Itemid=123 ... Szeroka baza informacji zawarta jest rownież w jednym z menu po lewej stronie na stronie stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro http://www.visegradmaraton.info/ oraz Sądeckim Portalu informacyjnym http://www.sadeczanin.info/strona_glowna. W kwestii wyszukiwania informacji w sieci chciałbym wspomnieć jeszcze o nazwach jakie przypisane są do Grand Prix: potocznie mówi się Grand Prix Nowego Sącza, formalnie Grand Prix Sądeczanina. Boty google załęły się już pozycjonowaniem więc wpisując jedną z tych fraz pojawi się wiele linków prowadzących do Naszych stron. Zapraszamy do udziału.
Pozdrawiam | | | Autor: king, 2011-01-15, 10:13 napisał/-a: Mile wspominam Grand Prix Warszawy na dystansie 10km - październik 2007. Świetnie się biegało na równinie w Lesie Kabackim. | | | Autor: platat, 2011-01-16, 19:37 napisał/-a: Kolega z większym niż ja stażem biegowym w Grand Prix Szczecina na trasie wokół Arkonki startował już w 1985r. Organizatorem był TKKF.
Możliwe, że pierwsze biegi były jeszcze wcześniej.
| | | Autor: mundicus, 2011-01-25, 15:40 napisał/-a: LINK: http://www.hermes.swidnica.pl
Dziękuję Redaktorowi za napisany artykuł. Zasmuciło mnie jednak, że nie zostały w nim umieszczone biegi w Świdnicy, które posiadają formułę Grand Prix ( w ubiegłym roku w ich skład wchodziło 6 biegów (w tym jeden organizowany przez OSIR w Świdnicy, i jeden bieg po korytarzach i schodach liceum).
Zapraszamy do Świdnicy. | |
|
| |
|