|
Fundacja „Maraton Warszawski” zachęca wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w syryjskim Aleppo. 29 stycznia Fundacja organizuje wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo” w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz. Charytatywny bieg jest elementem akcji charytatywnej #BiegamDobrze, a trasę wytyczono wokół Pałacu Kultury i Nauki.
W 1944 roku Warszawa została zrównana z ziemią w wyniku działań wojennych. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo. Każdego dnia giną ludzie, mieszkańcy miasta tracą dach nad głową, a setki dzieci stają się sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych. Możemy im pomóc.
29 stycznia zapraszamy wszystkich biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów – na plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo. Ten bieg będzie wyjątkowy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, bez względu na kondycję sportową. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, co przekłada się na 6 okrążeń wokół PKiN. Jednak tak naprawdę nie jest ważne, czy ktoś przebiegnie cały dystans, czy tylko jedno okrążenie. Najistotniejsze jest to, abyśmy pokazali Europie, że jako biegacze potrafimy się zjednoczyć i pomóc zwykłym ludziom w Aleppo, którzy cierpią w obliczu wojny. Ta akcja to nie tylko wyraz solidarności, to wymierna pomoc. – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.
Już dziś każdy może zapisać się na wydarzenie „#BiegamDobrze dla Aleppo”, realizowane w ramach projektu charytatywnego Fundacji „Maraton Warszawski”. #BiegamDobrze to pierwszy taki projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności sportowej z działalnością charytatywną. Biegacze startujący w imprezach Fundacji (Maratonie i Półmaratonie Warszawskim oraz Ekidenie) mogą zapisywać się do udziału w biegach na dwa sposoby: dokonując tradycyjnej opłaty startowej lub zakładając profil swojej internetowej zbiórki #BiegamDobrze i zbierając fundusze na wybrany przez siebie cel charytatywny. Do tej pory uczestnicy akcji zebrali wspólnie ponad milion złotych na cele dobroczynne!
„#BiegamDobrze dla Aleppo” to wyjątkowa edycja akcji. Każdy, kto chce wesprzeć mieszkańców Aleppo, może założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze. Wystarczy, że uzbiera 100 zł., a otrzyma wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostał obojętny. Zebrane środki w całości dofinansują pomoc dla mieszkańców niszczonego wojną miasta.
Pomysłodawcy zachęcają biegaczy do założenia białych koszulek, symbolizujących pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej. Wydarzenie nie będzie miało charakteru tradycyjnego wyścigu. W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale by dać wyraz solidarności mieszkańcami Aleppo i przede wszystkim – pomóc. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas.
Więcej informacji i zapisy ww.pzupolmaratonwarszawski.com/dlaAleppo
Data: 29 stycznia
Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
Godzina: 10:00
Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
Limit czasu: 1h 30 minut
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc mieszkańcom Aleppo. |
|
Zobacz takze:
|
|
| | Autor: zyga11/Kevin , 2017-01-14, 18:54 napisał/-a: dzień dobry panie Dyrektorze
list będzie otwarty ! :))
pozwolę sobie nie zgodzić się z zapisem w treści artykułu następującym :
... to pierwszy taki projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności sportowej z działalnością charytatywną...
jest to zapis błędny i powinien brzmieć :
...to pierwszy taki projekt podany do szerszej wiadomości publicznej w Polsce, którego ... i dalej już bez zmian
o co chodzi .... nie formułuję tu zarzutu i prosze tego się nie doszukiwać , wiem też, że zapis do którego sie odwołuję nie jest w złej wierze ... nie każdy z darczyńców, osób które pomagają chcą się afiszować i dbają o rozgłos wręcz przeciwnie ich pomoc jest anonimowa i o taką zabiegają ... sam wiem o jednym takim projekcie który pokrył się materią i już działa : "szlachetna biegowa paczka"; projekt/inicjatywa który łączy aktywność sportową i działalność charytatywną , nie jest to jakieś moje credo żebym w to wierzył , ja to wiem ... że poza sytuacją kiedy ktoś nie potrafi się podzielić kromką chleba są też przykłady chwalebne niesienia pomocy które obdarowanym przywracają wiarę w człowieka !!
reasumując swoje myśli pisząc w imieniu i dla osób o takich nietypowych zachowaniach w obecnych czasach mam prośbę do pana Dyrektora o zamianę tego niuansu słownego wspomnianego wyżej; będzie to wyrazem docenienia anonimowych osób które są z własnej woli gotowe pomagać bez udziału kamer i fleszy
z poważaniem
Zygmunt Brożek
Kevin
| |
|
|