Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

ppalka2
Piotr Pałka
Kusięta
KS Piętka Katowice

Ostatnio zalogowany
2013-02-12,10:31
Przeczytano: 594/757796 razy (od 2022-07-30)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Reebok Sublite Duo - recenzja
Autor: Piotr Pałka
Data : 2013-05-13

Po około miesięcznym testowaniu butów Reebok Sublite Duo podjąłem się napisania recenzji na ich temat. Przyznam, że Reebok nie był marką, z którą miałem do tej pory wiele do czynienia.

Ostatnio w Reebokach biegałem około 4 lat temu. Nie pamiętam, abym jakoś szczególnie zapamiętał poprzednie modele tej firmy. Cechowały się przeciętnym, niewyróżniającym się wyglądem, i nie pamiętam jakiś szczególnych odczuć z korzystania. Jeśli miałbym użyć jednego słowa opisującego poprzednie modele to chyba użyłbym słowa "normalne".

Otrzymując propozycję testowania Reebok Sublite Duo zgodziłem się bez wahania. Jednym z powodów była zwykła ciekawość. Interesowało mnie co zmieniło się w filozofii firmy, jak wyglądają aktualne modele i czy komfort korzystania z obuwia uległ zmianie. Odpowiedź na te wszystkie pytania otrzymałem tuż po otwarciu przesyłki.

Wygląd

Przyznam, że wygląd butów lekko mnie zaskoczył. Moim zdaniem projektanci wykazali się dużą odwagą tworząc ten model. But znacznie odbiega od klasycznego wizerunku butów biegowych.

Szczególną uwagę przykuwa niestandardowa podeszwa, składająca się z dwóch części. Jedna część (bardzo miękka) umieszczona tuż pod stopą i druga część znacznie twardsza mająca bezpośredni kontakt z podłożem. Przyznam, że kształt dolnej podeszwy przykuwa wzrok. Całość jest mocno ażurowa. Dzięki temu konstruktorzy "odchudzili" buta. Niestety takie rozwiązanie ma też swoje wady. Biegając w terenie w "pociętą" podeszwę często wciskają się kamienie sporych rozmiarów. Można oczywiście kończyć trening z nimi, ale chyba lepszym wyjściem jest zatrzymanie się i ich wyciągnięcie.

Kolejnym zaskoczeniem jest jednolicie wyglądająca, płaska cholewka, przez którą buty stwarzają wrażenie ciężkich i masywnych. Ale to tylko wrażenie... W rzeczywistości chwilami można zapomnieć, że mamy buty na stopach. Nie zagłębiałem się w specyfikację techniczną Reeboka i nie wiem ile te buty ważą, ale wydaje mi się, że nawet najbardziej wybredni pod tym względem biegacze nie będą mieli temu modelowi nic do zarzucenia.

KOMFORT

Zakładając buty Rebbok Sublite Duo od razu czuć bardzo duży komfort. Pierwsze wrażenie to miękkość. Rozpoczynając użytkowanie różnych butów często miałem kłopot z otarciami palców - tymczasem w tym modelu zapomniałem o tym problemie. Szeroka cholewka i bezszwowe szycie pozwalają cieszyć się z biegania nie narażając się na żadne otarcia. Tak samo tylna część buta, która jest bardzo miękka i komfortowa. Pięta i ścięgno Achillesa nie są narażone na żadne utrudnienia.

Cały but wykonany jest z niezwykle miękkich i lekkich materiałów. Przez cały okres testowania butów przebiegłem w nich około 250 km. Nie mogę powiedzieć, że byłem niezadowolony. Wręcz przeciwnie – w butach biega się bardzo komfortowo, stopa pracuje swobodnie. Duża amortyzacja dodatkowo wpływa na komfort korzystania. Wiem, że są zawodnicy, którzy nie preferują obuwia z tak mocną amortyzacją, ale to zostawiam już ich ocenie.

Na szczególne uznanie zasługuje elastyczność buta. Całość jest wykonana z bardzo giętkich materiałów. Uważam tą cechę za kolejną zaletę.

UŻYTKOWANIE

Uważam, że opisywany model Reeboka nadaje się na wszelkie typy podłoża, mnie natomiast najlepiej trenowało się na asfalcie i na miejskim podłożu takim jak chodniki. Duża amortyzacja pozwala zapomnieć o wszystkich problemach wynikających z biegania w takich warunkach.

WADY

Jedną z wad na którą najbardziej zwróciłem uwagę jest opisywana wcześniej ażurowa podeszwa, która „chwyta” kamienie. Pamiętajmy jednak, że dzięki takiej konstrukcji but waży znacznie mniej. Wada ta jest w mniejszym lub większym stopniu znana od dawna w poprzednich tego rodzaju butach Reeboka, o czym przekonałem się przeglądając Internet.

Kolejną cechą, którą ja uznałem za wadę jest to, że przez strukturę buta przedostaje się kurz. Nie jest to może jakaś wielka przeszkoda i nie powinno to wpływać na decyzję o zakupie buta, ale kilkukrotnie zauważyłem, że podczas biegania w terenie skarpeta była mocna zabrudzona. Nie zauważyłem tego problemu biegając w innym obuwiu tymi samymi trasami.

PODSUMOWANIE

Ogólnie buty Reebok Sublite Duo uważam za bardzo dobre i warte uwagi.

Ze względu na dobrą amortyzację, szczególnie poleciłbym je zawodnikom, którzy sporo biegają asfaltem lub w mieście. Wydaje mi się, że zadowoleni również będą biegacze ważący powyżej 80 kilogramów oraz osoby mające wcześniej problem z otarciami palców czy ścięgien Achillesa.

Dzięki temu modelowi zacząłem zwracać większą uwagę na buty marki Reebok. Na pewno jest to firma, która w ostatnim czasie zrobiła duży krok w przód jeśli chodzi o obuwie dla biegaczy. Jeśli chodzi o mnie, to na pewno będę brał tą firmę pod uwagę podczas kolejnych zakupów.



Komentarze czytelników - 3podyskutuj o tym 
 

tatamak

Autor: tatamak, 2013-05-13, 15:26 napisał/-a:
Jak z podręcznika :-). Kolega ma, a w zasadzie miał zig coś tam Reeboka i ogólnie... słów szkoda. Buty fatalne, to dla nich wyróżnienie :-). Najlepsze opinie są od użytkowników, którzy nabyli buty. Opinie testerów... cóż mają napisać?

 

Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek, 2013-05-14, 07:49 napisał/-a:
1h biegu= 2h dłubania łyżką w podeszwie...

 

davidzaba

Autor: davidzaba, 2013-05-14, 12:18 napisał/-a:
Reebok nie ma pojęcia o bieganiu. Tworzą buty mocno wyróżniające się na tle pozostałych, ale buty te co najwyżej służą do chodzenia, a nie biegania. Bardzo fajny model to RealFlex. Sam go posiadam, ale absolutnie nie używam tego buta do biegania. Do użytku na co dzień jak najbardziej, do biegania absolutnie!!!

 



















 Ostatnio zalogowani
mariuszkurlej1968@gmail.c
23:22
fit_ania
23:21
¦wistak
22:54
Robak
22:37
szalas
22:34
staszek63
22:06
uro69
22:01
edgar24
22:00
elglummo
21:57
marekcross
21:36
Beata72
21:26
jacek50
21:01
JW3463
20:50
Jerzy Janow
20:32
Arti
20:23
StaryCop
20:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |