|
Cykl biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ewenement na skalę Polski. Na próżno szukać innych imprez biegowych odbywających się z taką częstotliwością. W weekend 17-18 lutego odbyły się cztery biegi - w Lublinie, Olsztynie, Łodzi i Trójmieście. Łączna frekwencja to ponad 1600 uczestników - 1237 w biegach na dystansie 5 km oraz 423 w zawodach dla dzieci i młodzieży. Kolejne zawody są zaplanowane na 24 lutego we Wrocławiu oraz 25 lutego w Katowicach.
Lublin
Lubelski cykl CITY TRAIL jest organizowany nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 268 osób, a najszybszymi okazali się Krystian Kuna i Dominika Łukasiewicz, która tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Z kolei wśród mężczyzn zwycięzcę "generalki" poznaliśmy już przed miesiącem - jest nim nieobecny tym razem Michał Żuchowski.
Jak na ten moment dzisiejszy bieg był moim najlepszym biegiem ze wszystkich trzech, w których brałam udział w trwającej edycji. Co więcej - najlepiej się dziś czułam. Warunki na trasie były super i pogoda również dopisała. W tym roku mam dosyć ambitne plany startowe. 24 wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, które odbędą się w Warszawie. Następnie - 14 kwietnia – Mistrzostwa Polski na 10 000 m w Ustce. Dodatkowo będę atakować życiówki na 5 km i 10 km. Mimo, że moje główne cele są w biegach ulicznych i na bieżni, przełaje to zdecydowanie moja bajka i lubię biegać crossy w okresie przygotowawczym. - Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni sobotniego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Lublinie.
Wyniki najszybszych w sobotę kobiet: Dominika Łukasiewicz - 18:49, Katarzyna Falkowicz - 20:19, Magdalena Jabrzyńska - 21:14. Rezultaty najszybszych mężczyzn: Krystian Kuna - 16:43, Szymon Topolnicki - 16:44, Krzysztof Lotek - 17:05. Sezon 2023/2024 w Lublinie zakończy się 9 marca.
Olsztyn
Cykl CITY TRAIL w Olsztynie odbywa się nad Jeziorem Długim. Do linii mety sobotniego biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 278 osób, a najszybszymi okazali się Adam Ochnik i Izabela Parszczyńska. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna - wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została (nieobecna tym razem) Sviatlana Sanko. W męskiej rywalizacji zwycięzcę "generalki" poznamy dopiero w marcu.
Wyniki najszybszych mężczyzn sobotniego biegu: Adam Ochnik - 16:36, Wiktor Kujawa - 16:48, Krzysztof Bartoś - 16:50. Rezultaty kobiet: Izabela Parszczyńska - czas 18:49, Monika Jacyszyn - 19:51, Sylwia Wasilewska - 20:02. Ostatnie zawody edycji w Olsztynie są zaplanowane na 16 marca.
Łódź
CITY TRAIL w Łodzi odbywa się w Parku Baden-Powella. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarły 322 osoby, a najszybszymi okazali się Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek, którzy tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.
Kocham tę trasę, doceniam organizację biegów w Parku Baden-Powella i to dla mnie duże wyróżnienie, że drugi raz z rzędu mogę cieszyć się zwycięstwem w łódzkiej klasyfikacji CITY TRAIL. Dzisiaj start kontrolny, ponieważ po Halowych Mistrzostwach Polski nie czuję się za dobrze - pojawił się kłopot z przeponą. Mimo to, cieszy dzisiejsza wygrana i czas poniżej 16 minut - choć to mój najgorszy wynik w trwającej edycji.
Gratuluję też zawodnikom, z którymi dzisiaj rywalizowałem - to było świetne bieganie! I trzymam kciuki za wszystkich, którzy będą biegać w marcowych zawodach. Ja już się nie pojawię, ponieważ będę skupiać się na treningach przed sezonem wiosennym. Mój najbliższy start to 5 km w biegu ulicznym rozgrywanym podczas Półmaratonu Warszawskiego. Stwierdziłem, że muszę spróbować czegoś nowego, innych bodźców, a ten start w biegu otwartym, amatorskim pozwoli mi cieszyć się tym biegiem tak, jak to widać po tych wszystkich biegaczach wokół nas dzisiaj. Każdy daje z siebie 100% i cieszy się wynikiem, nawet jeśli nie ma poprawy względem poprzednich startów. - Maksymilian Zawiślak, zwycięzca niedzielnego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi.
Wyniki najszybszych mężczyzn: Maksymilian Zawiślak - 15:58, Tomasz Osmulski - 16:17, Karol Wojtunik - 16:32. Rezultaty najszybszych kobiet: Beata Klimek - 18:13, Anna Ławrenin - 19:26, Patrycja Bielecka - 19:32. Ostatnie zawody edycji w Łodzi są zaplanowane na 10 marca.
Trójmiasto
Cykl CITY TRAIL w Trójmieście jest podzielony na dwie lokalizacje: Gdańsk oraz Gdynię. Tym razem zawody odbyły się na gdyńskiej trasie - w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarło 369 osób, a najszybszymi okazali się Marta Łagownik i Mateusz Niemczyk. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest częściowo jasna - wśród kobiet najlepszą biegaczką edycji została niedzielna zwyciężczyni - Marta Łagownik. W męskiej rywalizacji zwycięzcę "generalki" poznamy dopiero w marcu.
Rezultaty najszybszych mężczyzn: Mateusz Niemczyk - 16:28, Daniel Marszk - 16:40, Damian Wiśniewski - 16:51. Wyniki najszybszych kobiet: Marta Łagownik - 19:21, Aleksandra Baranowska-Trzasko - 20:40, Martyna Wiśniewska - 21:01. Ostatnie zawody edycji w Trójmieście są zaplanowane na 17 marca.
Medale podczas ostatniej serii biegów
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi organizowane w formule Grand Prix. Od 30 września 2023 do 24 marca 2024 zaplanowano aż 50 imprez - po 5 w każdym z miast. Podczas ostatnich zawodów edycji w każdej z dziesięciu lokalizacji (a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław) wszyscy uczestnicy cyklu, którzy ukończą co najmniej trzy biegi, będą mogli odebrać pamiątkowy medal. Wręczenie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnych - również marcowych wydarzeniach (podczas których będzie można także odebrać pamiątkowe medale)
Więcej informacji o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej cyklu, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.
Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.
|
|
| |
|