Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [4]  PRZYJAC. [192]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Endurance/Freestylerunner
Pamiętnik internetowy



Urodzony: --------
Miejsce zamieszkania:
11 / 17


2013-04-12

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
NIGHT WORKOUT;P;P NIE MASZ CZASU NA BIEGANIE ??? ;P;P (czytano: 1212 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: http://www.youtube.com/watch?v=w4AmyZPXBSI

 

W NOCY TEŻ MOŻNA BIEGAĆ, A W DZIEŃ PRACOWAĆ ;P;P
jeśli naprawdę chcesz biegać to znajdziesz zawsze czas i miejsce ;p;p



Pracoholizm – choroba ambitnych
Sprawdź, czy jesteś pracoholikiem.
perfekcjonizmpracoholizmuzależnienie od pracy
wykopfacebook

pracoholizmSpędzasz coraz więcej czasu w pracy? Twoi bliscy zwracają ci uwagę, że w ogóle nie ma cię w domu? Jesteś przemęczony, ale nie wyobrażasz sobie pójścia na urlop? Uważaj, być może jesteś ofiarą pracoholizmu!

Coraz szybsze tempo życia wymusza podejmowanie coraz nowych wyzwań zawodowych. Wymogi rynku pracy zakładają stałe dokształcanie się i zdobywanie nowych kompetencji. Stała presja na bycie lepszym i bardziej wydajnym pracownikiem może powodować, że na plan dalszy schodzą wszystkie inne ważne dla człowieka aktywności. Tak rodzi się pracoholizm.
Komu grozi pracoholizm?

Szczególnie narażeni na popadnięcie w pracoholizm są perfekcjoniści, którzy nigdy nie są zadowoleni z wyników swojej pracy, zawsze uważają, że mogą ją wykonać lepiej. Praca zajmuje im większą część dnia, nie przestają być aktywni zawodowo również w weekendy.
Na pracoholizm narażone są również osoby przesadnie ambitne, które mają skrupulatnie zaplanowaną ścieżkę zawodową i chcą w krótkim czasie osiągnąć sukces. Dla takich osób każda okazja do pokazania swoich kompetencji jest dobra, dlatego biorą na siebie dużo dodatkowych obowiązków. W rezultacie stają się ofiarą pracoholizmu.
Główny temat rozmów: praca

Jakie objawy mogą wskazywać, że jesteś ofiarą pracoholizmu? Przypomnij sobie, o czym rozmawiasz z rodziną czy znajomymi. Oni opowiadają o ciekawych miejscach, które odwiedzili, a ty zwierzasz się ze szczegółów nowego projektu? Kolega chwali się pierwszymi krokami swojego dziecka, a ty gładko przechodzisz do szczegółów konfliktu z szefem? Jeśli większość twoich rozmów kręci się wokół pracy, nic innego nie jest w stanie cię zainteresować, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pracoholizm to również twój problem.

Innym z objawów pracoholizmu jest regularne zabieranie pracy do domu lub codzienne zostawanie po godzinach. Pracoholicy są tak zaangażowani w swoje zawodowe obowiązki, że nie liczą godzin spędzanych za biurkiem. Zaraz po powrocie do domu znów są w pracy – w ten sposób nadrabiają często wyimaginowane „zaległości”.
Urlop? Nigdy w życiu!

Zwróć uwagę, jaka jest twoja reakcja na myśl o urlopie. Jeśli planowany czas wolny nie jest dla ciebie źródłem radości i okazją do odpoczynku, ale wywołuje dodatkowy stres i niechęć do opuszczenia firmy na kilka dni, to zastanów się, czy przypadkiem nie jest to objaw pracoholizmu. Pracoholicy nie znoszą urlopów; podczas gdy inni dobrze się bawią, oni cierpią z powodu odcięcia od firmowych wiadomości i nieustannie sprawdzają telefon oraz maila.
Nie tylko praca

Co możesz zrobić, żeby nie popaść w pracoholizm? Pamiętaj o zachowaniu zdrowych proporcji między życiem zawodowym a prywatnym. Daj sobie czas na uprawianie sportu, zabawę z dziećmi czy kolację z partnerem. Te wszystkie drobne przyjemności to nie tylko szansa na pogłębienie relacji czy poprawę kondycji fizycznej, ale również czas „ładowania akumulatorów” i zdystansowania się do spraw zawodowych.

Bardzo ważne w zapobieganiu pracoholizmowi jest dobre planowanie pracy. Pomoże ci to określić ważność spraw, którymi się zajmujesz i pozwoli spokojnie wykonywać swoje obowiązki. Twoje zrelaksowanie przełoży się na bardziej wydajną pracę. Dzięki temu nie będziesz musiał zostawać po godzinach, by nadrobić zaległości.

Jeśli widzisz, że problem pracoholizmu cię przerasta i sam nie jesteś w stanie nad nim zapanować, udaj się po poradę do specjalisty. Dobrze poprowadzona terapia pozwoli ci zmierzyć się z pracoholizmem, poznać jego źródła i metody radzenia sobie z nim.

Pracoholizm to poważne uzależnienie. Nie pozwól, by nadmierna ambicja i perfekcjonizm odebrały ci przyjemność z pracy i udanego życia osobistego. Tylko umiejętne łączenie tych dwóch sfer może sprawić, że będziesz zarówno dobrym pracownikiem, jak i szczęśliwym człowiekiem.
autor:
Magdalena Setnikowska

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
ozzy
18:39
maraton56
18:22
Lektor443
18:19
entony52
18:05
czewis3
18:01
eldorox
17:47
Mr Engineer
17:43
marian
17:41
uro69
17:41
ED  K-K
17:40
grzybq
17:27
przemcio33
17:17
stanlej
17:17
SrokerS
17:10
jackob
16:52
Henryk W.
16:42
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |