|
Związek Organizatorów Sportu Masowego dołącza do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. A już w najbliższą sobotę, 13 lutego organizuje bezpłatną konferencję online „Sport Masowy po Covid-19”. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki ogólnopolskiego badania, w którym wzięło udział ponad 10.000 osób
W skład Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń wchodzi 19 organizacji reprezentujących ponad 500 polskich przedsiębiorców, realizujących zarówno mniejsze projekty (np. szkolenia, spotkanie firmowe), jak i też kreujące takie przedsięwzięcia, jak m.in.: Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO, czy festiwal Open’er.
- Mamy nadzieję, że w drodze dialogu z Rządem uda nam się doprowadzić w krótkim czasie do odmrożenia szeroko rozumianej branży eventowej. Od wielu miesięcy pokazujemy, że jesteśmy na to przygotowani, że jesteśmy w stanie organizować wydarzenia w sposób bezpieczny, z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Michał Drelich, członek zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego.
- W branży eventowej działa ponad 38 tysięcy firm, które organizowały kilkanaście tysięcy imprez rocznie, a wartość całego sektora wycenia się na około 3 miliardy złotych, co stanowi 1,5% polskiego PKB. Dołączamy do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, bo wierzymy, że razem będziemy silniejsi. Łączy nas nie tylko cel, ale także wartości i metody działań – dodaje.
W najbliższą sobotę, 13 lutego Związek Organizatorów Sportu Masowego organizuje konferencję online „Sport Masowy po Covid-19”. Najwięksi polscy organizatorzy będą starali się przedstawić prognozy dla przyszłości branży sportu masowego. Konferencja zakończy się debatą z udziałem przedstawicieli samorządów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, którą poprowadzą Jacek Kurowski z TVP Sport oraz Michał Walczewski z portalu MaratonyPolskie.PL
Konferencję będzie można oglądać bezpłatnie na oficjalnym fanpage"u Związku Organizatorów Sportu Masowego - ZOBACZ
Program konferencji „Sport Masowy po Covid-19”:
BLOK 1
- 12:10 Sport Masowy po Covid-19 - wyniki ogólnopolskiej ankiety; podsumowanie i wnioski (Michał Drelich - SE Group)
- 12:30 Rynek imprez biegowych po Covid-19 (Mirosław Bieniecki - Fundacja Bieg Rzeźnika)
- 12:50 Rynek imprez kolarskich po Covid-19 (Szymon Syrzistie - JoyRide)
- 13:10 Rynek imprez triathlonowych po Covid-19 (Marcin Florek - Labosport)
BLOK 2
- 14:00 Znaczenie branży sportu masowego dla życia społecznego i systemu ochrony zdrowia (Jakub Fedorowicz - parkrun Polska)
- 14:20 Wartość branży sportu masowego w kontekście odbudowy lokalnego biznesu: hotele, restauracje, turystyka (prof. Zygmunt Waśkowski - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
- 14:40 Znaczenie prywatnych organizatorów dla rynku imprez masowych (Marek Tronina - Fundacja Maraton Warszawski)
BLOK 3
- 15:30 Czy organizatorzy imprez potrzebują podmiotu do reprezentowania interesów zbiorowych?
- 15:50 Jak podtrzymać więź z uczestnikami imprez masowych w czasie pandemii? (Grzegorz Kuczyński - Fundacja Białystok Biega)
- 16:10 Czego potrzebuje branża imprez masowych, by się odrodzić? (Bohdan Witwicki - Silesia Pro Active)
BLOK 4
- 17.00 - 18.30 - DEBATA
Związek Organizatorów Sportu Masowego zrzesza największych polskich organizatorów oraz firmy świadczące usługi na rzecz branży. Więcej informacji na stronie www.sportmasowy.pl |
|
|
| |
|