|
Trenowanie ciała i umysłu, osiąganie celów, wspólne pokonywanie słabości czy przesuwanie granic – te argumenty są niezmiennie przytaczane przez uczestników maratonów. Liczba zwolenników takiej formy aktywnego spędzania czasu rośnie z każdym dniem. Do listy maratonów, obok których nie można przejść obojętnie, należy w tym roku dopisać II Górski Maraton Jogi.
Obecnie maratony, niezależnie od swojej formy: maraton biegowy, rowerowy, pływacki, zumby czy jogi, z każdym dniem cieszą się coraz większą popularnością. Każdy z nich łączy się z promowaniem aktywnego stylu życia oraz możliwością poznania osób, które podzielają te same pasje.
Gotowi? Start!, czyli czym różni się maraton jogi od innych maratonów?
"Założeniem maratonu jogi jest wykonanie na szczycie góry serii 108 powitań słońca. Osoby początkujące mają za zadanie, w swoim tempie i pod okiem prowadzącego wykonać serię 108 ćwiczeń w wersji uproszczonej. Na zaawansowanych joginów czeka trudniejsze wyzwanie: seria 108 powitań słońca w pełnej wersji" – tłumaczy Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S Iyengara i jeden z organizatorów II Górskiego Maratonu Jogi.
Wiedząc, jak ważne jest przygotowanie do tego wyzwania, na stronie wydarzenia umieszczony został darmowy kurs jogi. Dodatkowo pierwszy dzień maratonu przeznaczony jest na przygotowania.
Przygoda na szczycie!
Tomasz Raczek, który jest jednym z ambasadorów wydarzenia powiedział: Chcę żyć wolniej, uważniej, bliżej siebie. Maraton Jogi to wielkie otwarcie nowej epoki w moim życiu. W II Górskim Maratonie Jogi weźmie także udział znana aktorka teatralna i filmowa, Paulina Holtz:
"Każde spotkanie z jogą, nowymi wyzwaniami i instruktorami jest dla mnie zawsze ciekawe. I tym razem nie mogę się doczekać tych kilku dni, które zbliżą mnie do jeszcze lepszego poznania możliwości mojego ciała. A 108 powitań słońca to takie wyzwanie, że jeśli się uda wykonać chociaż połowę – będę szczęśliwa!"
Maraton bez wątpienia jest wyzwaniem, ale także okazją do sprawdzenie samych siebie, możliwością do udoskonalenia swojej techniki i poznania entuzjastów jogi z całej Polski.
Jak podkreśla jedna z uczestniczek ubiegłorocznego maratonu:
"Spokojny głos prowadzących i niesamowita energia grupy, przy wsparciu otaczającej przyrody spowodowały, że skoncentrowałam się na ćwiczeniach tak bardzo, że kiedy padło słowo „108” byłam zdziwiona, że to już koniec. Chwilę później, zamiast zmęczenia poczułam falę energii i radość, że jestem w tym miejscu. Maraton wzmocnił nie tylko ciało, ale szczególnie dał mi odczuć, jak bardzo ciało zależy od stanu umysłu."
Maraton jogi ma na celu promocję aktywnego stylu życia. Wykonywana podczas wydarzenia sekwencja pozycji pozwala wzmocnić ciało, wyregulować oddech i poprawić koncentrację. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia w Wierchomli Małej.
Gościem specjalnym będzie Jaki Nett, która praktykuje jogę od ponad 35 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę, praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I, autorką książki „Crack in the mask” („Pęknięcie w masce”), będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę „Felt Sense”. W wydarzeniu wezmą także udział m.in. Tomasz Raczek i Paulina Holtz. Więcej informacji o II Górskim Maratonie Jogi znaleźć można na www.maratonjogi.pl
| | Autor: Lucjanek, 2014-08-09, 15:14 napisał/-a: Ciekawy pomysł pod warunkiem, że traktowany jest jako dodatek do swojej regularnej praktyki jogi. Po takim maratonie energia w ciele przyjemnie sobie płynie i jeszcze bardziej chce się żyć :-) | |
|
|
| |
|