Impreza sportowa zorganizowana przez Nadleśnictwo Barycz pod hasłem Pierwszy Bieg Odrowążów miała miejsce 17 kwietnia 2005 roku w Końskich.
Zawody odbyły się na trzech dystansach:
- Bieg główny – 12 km dla uczestników powyżej 15 lat
- Bieg pomocniczy – 3 km dla uczestników powyżej 15 lat,
- Bieg dla dzieci i młodzieży w wieku 10 -15 lat – 800m.
Największą ilość uczestników zgromadził bieg na dystansie 800 m
Wszyscy zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 1200 z ulicy Odrowąża. Pierwsi na metę, zaplanowaną przy Domu Kultury Egipcjanka , przybiegli uczestnicy biegu na 800 m. Najlepszy wśród chłopców - z czasem 1,55 min - okazał się Paweł Kusiak z Rudnika, wśród dziewcząt – z czasem 2,14 min - Monika Korkowska ze Stąporkowa . Następni na mecie pojawiali się uczestnicy biegu pomocniczego, konkurencję wygrał Piotr Tomczyk z Boguszyc osiągając czas -11.02min, reprezentujący klub LUKS Boguszyce, wśród kobiet najlepsza była Grażyna Tomaszewska z tego samego klubu z czasem - 13.57 .
Na najlepszego zawodnika biegu głównego trzeba było poczekać 39.33 min. - był nim Dariusz Wieczorek z klubu Legia Warszawa, pierwszą kobietą na mecie w tym biegu była Anna Kądziela z klubu UMKS Ostrowia, która pokonała ten dystans w czasie 47.78.
Na najlepszych, którzy znaleźli miejsce na podium czekały puchary, oraz atrakcyjne nagrody, ponadto każdy zawodnik po dotarciu na metę otrzymywał medal pamiątkowy, dyplom i kupon loterii fantowej.
W czasie zestawiania wyników, wystąpiła grupa Oazowa z parafii św. Mikołaja po którym to odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców. Fanfary odegrali hejnaliści z Technikum Leśnego w Zagnańsku.
Uczestnikom zawodów dopingowali licznie zebrani mieszkańcy miasta i przybyli goście.
Po biegu dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy Nadleśnictwa Barycz oraz pobliskich Nadleśnictw ze Stąporkowa i Rudy Malenieckiej, szczególnie stoisko zorganizowane przez koła łowieckie, gdzie można było podziwiać piękne trofea.
Swoją wystawę zorganizowało także Technikum Leśne z Zagnańska, gdzie główną atrakcją był oswojony myszołów zwyczajny.
Imprezę na pewno można zaliczyć do udanych pod każdym względem do czego przyczyniła się również wspaniała pogoda. Z cierpliwością czekamy na kontynuacje tej imprezy w przyszłym roku, która miejmy nadzieje wpisze się na stałe do naszego kalendarza. Po cichu liczymy również na to, że reprezentant naszego Nadleśnictwa Tomasz Saik poprawi swój rekord a może nawet załapie się na podium i zgarnie główną nagrodę!!!!. Zawodnikom gratulujemy, kibicom dziękujemy i życzymy spotkania za rok.
Darz Bór
Nadleśniczy i załoga Nadleśnictwa Barycz
|